Wiadomości z Tych

Tyscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Miał blisko 2 promile alkoholu!

  • Dodano: 2024-03-11 13:15

Kolejny kierujący, który zdecydował się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości, został zatrzymany przez tyskich policjantów. Dzięki zgłoszeniu od świadka, którego podejrzenia wzbudził chwiejny krok mężczyzny, 41-letni mężczyzna nie uniknie konsekwencji. Podczas czynności okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie.

Nieodpowiedzialny kierowca złapany w Tychach

W sobotę 9 marca po godzinie 11-stej dyżurny tyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Katowickiej do samochodu wsiadł mężczyzna, którego chwiejny krok wskazywał, że może być nietrzeźwy. Policjanci wydziału prewencji niezwłocznie udali się we wskazany rejon i na ulicy Oświęcimskiej zauważyli i zatrzymali do kontroli osobową skodę, którą miał poruszać się mężczyzna. Za kierownicą znajdował się 41-letni mieszkaniec Lędzin. Gdy mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości, okazało się, że kierujący ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto stróże prawa ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tychach, celem odbycia 265 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odholowano na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu dodatkowo do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza  szybkość reakcji. Powoduje problemy z ostrością widzenia jak i wyczuciem odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

Nie wahaj się, jeśli widzisz nietrzeźwego kierującego, reaguj i nie dopuść by pojechał dalej. W takich sytuacjach zawsze powiadamiaj policję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również