Wiadomości z Tych

Rock nie na plaży, Mapping, Podróż dookoła świata - MCK Tychy zaprasza

 • Dodano: 2021-08-09 07:00, aktualizacja: 2021-08-09 07:50

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na kolejne wydarzenia.

Rock nie na Plaży

 • Data: 4.09.2021
 • Godzina: 18.00
 • Miejsce: Teatr Mały w Tychach / online 

Ruszyła sprzedaż biletów na „Rock nie na Plaży”!

Cree i Dżem znów razem na scenie, ale tej teatralnej. Prezydent Miasta Tychy – Andrzej Dziuba oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach zapraszają na kolejną niestandardową odsłonę dobrze znanego już wydarzenia z blues-rockiem w tle.
Rock nie na Plaży odbędzie się tradycyjnie w pierwszy powakacyjny weekend w Tychach – spotykamy się 4 września o 18.00 w Teatrze Małym w Tychach, w miejscu, gdzie Dżem grywał jeszcze z Ryśkiem Riedlem, a grupa Sebastiana Riedla nie występowała od 10 lat. Spotkamy się ponownie, by wspólnie koncertowo spędzić czas – Cree i Dżem zagrają swoje najlepsze utwory, które od lat porywają tłumy.

Bilety do nabycia na ticketmaster.pl w cenie 100 zł (w przedsprzedaży do 20.08.2021) i 125 zł (od 21.08.2021). 
Widzimy się na żywo i online!
Mając na względzie ograniczoną liczbę miejsc, koncert będzie transmitowany na kanale Youtube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.


Mapping 100 lecie wybuchu III Powstania Śląskiego – ŚLĄSK WSPOLNA SPRAWA

 • Data: 15 sierpnia 2021 r.
 • Godzina: 20:30-22:00
 • Miejsce: elewacja budynku Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach (parking od al. Niepodległości)

15 sierpnia po zmierzchu na budynku Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach zaprezentowane zostanie multimedialne widowisko o historii powstań śląskich, wyprodukowane przez Biuro Programu „Niepodległa”. 

2 maja 2021 roku przypadła 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Z tej okazji Biuro Programu „Niepodległa”, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Śląsk wspólna sprawa”, przygotowało wielkoformatową animację komputerową, która opowiada o historii powstań śląskich. Jego ogólnopolska premiera odbyła się 25 kwietnia 2021 o godzinie 20:00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie, teraz będziemy mogli podziwiać je w Tychach.

Wielkoformatowa animacja komputerowa 2D z elementami 3D przedstawia kluczowe dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzenia sprzed 100 lat. Stare granice przedwojennej Europy uległy zniszczeniu. W ich miejsce rysowane są nowe, ale nie jest to łatwy proces. Ślązacy w trzech powstaniach walczyli o przyłączenie do II Rzeczpospolitej. III Powstanie Śląskie wybuchło po ogłoszeniu niekorzystnych wyników plebiscytu. W mappingu wykorzystano materiały propagandowe przygotowane przez obie strony jak i symboliczne odniesienia do ich treści. Nie zabrakło również zdjęć z epoki, pokazujących twarze bohaterów, którzy brali udział w wydarzeniach historycznych.

Producentem widowiska jest Biuro Programu „Niepodległa”. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem wydarzenia jest Instytut Śląski.


Podróż dookoła świata

 • Miejsce: plac zabaw przy pl. K. Reguły
 • Data: 12.08.2021
 • Godzina: 16:00
 • Wstęp wolny

Podróż dookoła świata nie ruszając się poza granicę Tychów. Czy to możliwe? Owszem! Zapraszamy na cotygodniowe animacje dla dzieci w dzielnicy Czułów. Gry, zabawy, muzyka tanecznym krokiem zwiedzimy niemal każdy zakątek globu! 

Nauczymy się podstawowych zwrotów w tym trudnym języku. A hoj przygodo! To będzie piracki dzień. Nie zabraknie podchodów i poszukiwania skarbów, śpiewów i budowania pirackiego statku w myśl recyklingowej idei. Na koniec czeka Nas przygoda prosto z Karaibów, a najbardziej wytrwali piraci dostaną super skarby.
Nie może Was zabraknąć!
Ta wspaniała zabawa możliwa jest dzięki realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Kolejne spotkania: 

 • 19 sierpnia - Polska
 • 26 sierpnia godz. 17:00-19:00 - spektakl plenerowy „Bukiet talentów” Teatr Kultureska
Rock nie na plaży, Mapping, Podróż dookoła świata - MCK Tychy zaprasza / fot. MCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również