Wiadomości z Tych

Trwają działania "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2021-08-09 06:30, aktualizacja: 2021-08-08 22:45

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki prowadzą akcje pod nazwą "Bezpieczny pieszy".

Funkcjonariusze zwracają uwagę m.in. na zachowanie się niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po tyskich ulicach.

"Bezpieczny pieszy"

6 sierpnia w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z tyskiej komendy prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. W związku z wejściem w życie nowych przepisów przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest też zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, torowisko, czy przejście dla pieszych w taki w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji otoczenia pieszego.

Niechroniony uczestnik ruchu powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy, musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią, ponieważ w konfrontacji z samochodem, pieszy nie ma szans.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również