Wiadomości z Tych

Czas na promocję projektów do Budżetu Obywatelskiego

  • Dodano: 2021-08-06 06:30, aktualizacja: 2021-08-05 22:03

10 września rusza głosowanie na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego. Autorom projektów został więc miesiąc, by przekonać do swoich pomysłów mieszkańców. Tylko przekazanie czytelnej informacji o projekcie pozwoli na uzyskanie dużej liczby głosów i w efekcie jego realizację.

Największe znaczenie ma dotarcie do mieszkańców z informacją o twoim projekcie

Kluczowe jest więc stworzenie interesującego przekazu – w prostych słowach opisz swój projekt. Wykorzystaj więcej niż jeden kanał przekazu informacji: strona internetowa, FB, maile, plakaty, ulotki. Urząd Miasta Tychy przygotował zbiór porad dla autorów dostępny na stronie Razem Tychy.

- Ważne jest zachęcenie odbiorcy do bliższego zapoznania się z projektem. Istotna jest więc prosta komunikacja. Napisz: czego dotyczy projekt, gdzie, kiedy i w jaki sposób będzie realizowany i przede wszystkim, dlaczego mieszkańcy powinni zagłosować na Twój projekt – możemy przeczytać w poradniku.

Oprócz wskazówek, autorzy projektów mogą pobrać gotowe materiały m.in. logo czy grafiki, które można wykorzystać przygotowując własne posty, ulotki i plakaty.

Im więcej kanałów komunikacji – tym większa szansa na dotarcie do mieszkańców

Po weryfikacji formalnej i merytorycznej do głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim przeszły 144 projekty, w tym 116 dotyczących określonego rejonu miasta i 28 projektów dotyczących ogółu mieszkańców. Głosowanie potrwa od 10 -20 września.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również