Wiadomości z Tych

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Tychach. Sprawdź ofertę

  • Dodano: 2023-05-12 06:45, aktualizacja: 2023-05-12 06:51

15 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Od tego dnia ósmoklasiści mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W Tychach czeka na nich 5 szkół branżowych, 6 techników i 4 licea ogólnokształcące.

Ósmoklasiści w Tychach

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 23-25 maja, jednak już od połowy miesiąca uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mogą składać wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych. W tym roku klasy ósme w publicznych szkołach w Tychach kończy 1762 uczniów. 

Rekrutacja do szkół średnich 2023

W ofercie publicznych szkół ponadpodstawowych przygotowanych zostało łącznie 1792 miejsca - w liceach ogólnokształcących: 762 miejsca; w technikach: 725 miejsc; w branżowych szkołach I stopnia: 305 miejsc.

Ostateczne decyzje o liczbie tworzonych oddziałów klas pierwszych w szkołach ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024, będą podjęte podczas przeprowadzania symulacji w elektronicznym przydziale kandydatów. Wówczas analizowane są możliwości ewentualnego zwiększenia liczby miejsc i utworzenia dodatkowych oddziałów w sytuacji dużej liczby kandydatów kwalifikujących się do przyjęcia w danej szkole.

Aktualna oferta publicznych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 przedstawiona jest w Informatorze, przesłanym w wersji elektronicznej do szkół podstawowych oraz opublikowanym na TYSKIM PORTALU OŚWIATOWYM.

W tegorocznej rekrutacji nie ma zasadniczych zmian w porównaniu z poprzednim rokiem szkolnym. Nowym kierunkiem kształcenia jest zaplanowanie w Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 5 oddziału w zawodzie Technik usług fryzjerskich.

Ważne terminy - rekrutacja do szkół średnich 2023 Tychy

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Tychach. Sprawdź ofertę / fot. UM Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również