Wiadomości z Tych

Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury przyznane

  • Dodano: 2022-04-25 07:00, aktualizacja: 2022-04-24 18:39

W czwartek, 21 kwietnia 2022 roku podczas Gali w tyskiej Mediatece wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury.

– Nagrody, które właśnie wręczyliśmy stanowią najwyższy wyraz uznania dla dokonań wszystkich laureatów. Wasza pasja i ciężka praca sprawiają, że nasze miasto jest postrzegane jako miejsce o dużym potencjale twórczym, jako miasto nowoczesne, otwarte na nowatorskie pomysły oraz działania. Życzę, by przyznane dziś nagrody, były dla was nie tylko wyróżnieniem, ale także motywacją do dalszej pracy – mówił prezydent Andrzej Dziuba.

Nagrody odebrali:

  • za stworzenie własnego niepowtarzalnego języka wypowiedzi artystycznej, który twórczo wpisuje się w społeczność lokalną – Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
  • za budowanie szerokich partnerstw w obszarze dziedzictwa kulturowego Tychów – Aleksandra Matuszczyk dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach
  • za kreacje aktorskie w ramach wyprodukowanego przez Teatr Mały w Tychach projektu „Zapiski z zamknięcia” oraz twórcze utożsamianie się z miejscem, z którego się wywodzi – Kamilla Baar (nagrodę w imieniu laureatki odebrała mama).

Tyskim ambasadorem kultury został Mateusz Krzyżowski. Na ostatniej gali otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury, ale od tego czasu osiągnął kolejne sukcesy. Odwiedza sale koncertowe na całym świecie, będąc bez wątpienia niezaprzeczalnym artystycznym ambasadorem tyskiej kultury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również