Wiadomości z Tych

Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury przyznane

  • Dodano: 2022-04-25 07:00, aktualizacja: 2022-04-24 18:39

W czwartek, 21 kwietnia 2022 roku podczas Gali w tyskiej Mediatece wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury.

– Nagrody, które właśnie wręczyliśmy stanowią najwyższy wyraz uznania dla dokonań wszystkich laureatów. Wasza pasja i ciężka praca sprawiają, że nasze miasto jest postrzegane jako miejsce o dużym potencjale twórczym, jako miasto nowoczesne, otwarte na nowatorskie pomysły oraz działania. Życzę, by przyznane dziś nagrody, były dla was nie tylko wyróżnieniem, ale także motywacją do dalszej pracy – mówił prezydent Andrzej Dziuba.

Nagrody odebrali:

  • za stworzenie własnego niepowtarzalnego języka wypowiedzi artystycznej, który twórczo wpisuje się w społeczność lokalną – Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.
  • za budowanie szerokich partnerstw w obszarze dziedzictwa kulturowego Tychów – Aleksandra Matuszczyk dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach
  • za kreacje aktorskie w ramach wyprodukowanego przez Teatr Mały w Tychach projektu „Zapiski z zamknięcia” oraz twórcze utożsamianie się z miejscem, z którego się wywodzi – Kamilla Baar (nagrodę w imieniu laureatki odebrała mama).

Tyskim ambasadorem kultury został Mateusz Krzyżowski. Na ostatniej gali otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury, ale od tego czasu osiągnął kolejne sukcesy. Odwiedza sale koncertowe na całym świecie, będąc bez wątpienia niezaprzeczalnym artystycznym ambasadorem tyskiej kultury.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również