Wiadomości z Tych

Święto hokeja w Tychach

  • Dodano: 2022-04-25 06:30, aktualizacja: 2022-04-24 18:35

Od 26 kwietnia do 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach będą rozgrywane Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB.

Plan reprezentacji Polski to wygrana i awans na zaplecze Elity. Mecze Polaków pokaże TVP Sport, z kolei bilety na wszystkie spotkania są do kupienia na platformie eBilet.pl.

Reprezentacja Polski zmierzy się kolejno z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. BiałoCzerwoni wygrywali z każdym z tych rywali.

– Na pewno z bardzo dobrej strony będzie chciała pokazać się Ukraina. Oni będą mocno zmotywowani – ocenia Krystian Dziubiński, kapitan hokejowej reprezentacji Polski. - Ze względu na zbrojną napaść Rosji, reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów przygotowywała się do turnieju na Węgrzech. Tylko jeden cel – Mamy jeden cel, awans na zaplecze Elity. W rankingu światowym jesteśmy sklasyfikowani najwyżej ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju, gramy u siebie, a nasi zawodnicy, począwszy od bramkarza Johna Murray’a, a skończywszy na napastnikach Grzegorzu Pasiucie i Krystianie Dziubińskim, prezentują wysoką jakość – zaznacza Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

– Liczymy, że kibice w Tychach będą naszym szóstym zawodnikiem i stworzą atmosferę godną turnieju mistrzowskiego. Zrobimy wszystko, aby fani byli zadowoleni nie tylko z naszych zwycięstw, ale również atrakcyjnej gry – obiecuje selekcjoner. Ostatnie Mistrzostwa Świata Dywizji IB odbyły się w 2019 roku. Polacy zajęli wtedy drugie miejsce.

W latach 2020 i 2021 turnieje były przekładane z powodu pandemii.

– Bardzo długo czekaliśmy na ten turniej i mamy nadzieję, że kibice w Polsce też są spragnieni mistrzostw – mówi Krystian Dziubiński.

Polacy coraz silniejsi W Tychach odbędzie się zatem najważniejszy hokejowy turniej z udziałem BiałoCzerwonych ostatnich lat.

– W poprzednim tygodniu w Katowicach emocjonowaliśmy się występem naszej kobiecej reprezentacji, która osiągnęła historyczny sukces. Podopieczne Zbigniewa Wróbla zdobyły srebrny medal w Mistrzostwach Świata Kobiet Dywizji IB. Teraz pora na męską reprezentację, która jest coraz silniejsza. W poprzednim roku w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich nasz zespół pokonał bardzo mocną Białoruś. Polacy wygrali Turniej o Puchar Trójmorza oraz Baltic Challenge Cup, a w EIHC Christmas Cup zajęli drugie miejsce – wylicza Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Na Śląsku kochają hokej

Województwo śląskie jest kolebką hokeja na lodzie w Polsce – miejscem, z którym nierozerwalnie związały się utytułowane drużyny hokejowe, ich legendy i kibice. Dotychczas, imprezy tej rangi gościł katowicki Spodek, ale tym razem po raz pierwszy w historii seniorskie Mistrzostwa Świata odbędą się na Stadionie Zimowym w Tychach.

– Każde wydarzenie związane z hokejem budzi zainteresowanie tyskich kibiców, dlatego jestem pewien, że przed nami wiele sportowych emocji. Zapraszam na Stadion Zimowy – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

– Hokej od zawsze był w Katowicach i na Śląsku dyscypliną szczególnie ważną. Jako miasto wielokrotnie byliśmy gospodarzami najważniejszych wydarzeń w  świecie hokeja i tak też miało być w roku 2020 i 2021. Panujące wówczas obostrzenia uniemożliwiły nam organizację tego i wielu innych wydarzeń. Cieszę się, że udało się utrzymać Mistrzostwa na Śląsku i spotykamy się dzisiaj w Tychach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Życzę wszystkim kibicom, by nadchodzące rozgrywki dostarczyły wielu pozytywnych emocji oraz aby turniej ten był dla reprezentacji Polski równie udany, jak sezon hokejowy dla katowickiej GieKSy, Mistrza Polski – dodaje prezydent Katowic.

– Śląskie stawia na sport, wspiera go i promuje, a sportowa rywalizacja jest nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspiracją dla młodych ludzi i sposobem na aktywne życie. Wierzę, że Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn Dywizji IB zakończą się sukcesem reprezentacji Polski i dostarczą nam wielu sportowych wrażeń – podsumowuje Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Mecze Polaków pokaże na żywo TVP Sport, z kolei bilety na wszystkie spotkania są  do kupienia na platformie eBilet.pl.

Terminarz

Terminarz Turnieju Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle’a 2

  • Wtorek, 26 kwietnia

Serbia – Japonia, godz. 16:30

Polska – Estonia, godz. 20:00 

  • Środa, 27 kwietnia

Ukraina Serbia, godz. 16:30

  • Czwartek, 28 kwietnia

Japonia – Estonia, godz. 16:30 Ukraina – Polska, godz. 20:00

  • Piątek, 29 kwietnia

Serbia – Polska, godz. 20:00

  • Sobota, 30 kwietnia

Japonia – Ukraina, godz. 16:30

Estonia – Serbia, godz. 20:00

  • Niedziela, 1 maja

Polska – Japonia, godz. 16:30

Estonia – Ukraina, godz. 20:00

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również