Wiadomości z Tych

MCK zaprasza na Krótkometrażowe Filmy Aktorskie Nominowane do Oscara 2022

  • Dodano: 2022-04-22 07:00, aktualizacja: 2022-04-22 10:01

Oscarowa uczta dla każdego kinomana w Klubie Wilkowyje MCK! Już 26 kwietnia o 19.00 zobaczyć będzie można najlepsze produkcje krótkometrażowe ostatniego sezonu, skumulowane w jedno wyjątkowe doświadczenie filmowe.

Oscar Nominated Shorts

Tegoroczny pokaz jest wyjątkowy z uwagi na nominację dla Polski dla filmu aktorskiego „Sukienka”, który także zobaczymy w Wilkowyjach. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

Fani najlepszego kina corocznie czekają na nominacje oscarowe i galę tego wielkiego wydarzenia. Z tej okazji także organizowane są cyklicznie pokazy filmów, w tym tych krótkometrażowych. Klub Wilkowyje MCK od lat zaprasza do oglądania najlepszych z najlepszych – w tym roku w ramach Oscar Nominated Shorts zobaczymy pięć wyjątkowych filmów, pięć historii i jeszcze więcej pełnokrwistych bohaterów. Widzowie będą towarzyszyć Henrikowi, który z jakiegoś powodu za wszelką cenę musi zaśpiewać karaoke, czy Mateo, który znalazł się w sytuacji bez wyjścia (dosłownie!). Poznają pragnienia pracującej w przydrożnym motelu niskorosłej Julii, której życie zmienia się, gdy poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki; lęki brytyjskiej rodziny, której spokojne życie w ułamku sekundy rozpada się na kawałki i dylematy nastoletniej Sezim z Kirgistanu, która staje przed wyborem między wolnością, a poszanowaniem tradycji.

Wstęp na wydarzenie jest wolny – z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja pod numerami 32 227 26 22, 691 770 344 lub mailowo: klub@mck.tychy.pl

Łączny czas programu filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski to 121 minut.

Szczegółowy opis prezentowanych filmów

1. „On My Mind” – reż. Martin Strange-Hansen, Dania (2021)

Henrik chce zaśpiewać żonie piosenkę. Koniecznie dziś, koniecznie już, teraz. To kwestia życia, śmierci i karaoke.

2. „Please Hold” – reż. K.D. DąĄvila, USA (2020)

W niedalekiej przyszłości 20-letni Mateo o latynoskim pochodzeniu zostaje aresztowany przez policyjnego drona bez żadnego wyjaśnienia i trafia do w pełni zautomatyzowanego więzienia bez możliwości ucieczki. Aby ujść z życiem, będzie musiał zmierzyć się z labiryntem skomputeryzowanej biurokracji amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości i wyruszyć na poszukiwanie człowieka, który jako jedyny może wszystko naprawić.

3. „Sukienka” – reż. Tadeusz Łysiak, Polska (2020)

„Sukienka” to opowieść o pożądaniu i kobiecej przyjaźni, napisana i wyreżyserowana przez studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej – Tadeusza Łysiaka. W główną rolę wcieliła się Anna Dzieduszycka, której kreacja aktorska została doceniona na wielu festiwalach filmowych w Polsce i za granicą. Film opowiada historię Julii, pracującej w przydrożnym motelu, której życie zmienia się, gdy poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki. Długo skrywane przez kobietę pragnienia dają o sobie znać. Ale nie jest to tylko historia kobiety spotykającej mężczyznę. Julia jest fizycznie odmienna od otaczającego ją społeczeństwa. Jest niskorosła, przez co w swoim życiu doświadczyła wielu przykrości. To wbrew pozorom uniwersalna opowieść o tęsknocie bez względu na dzielące nas bariery i różnice.

4. „The Long Goodbye” – reż. Aneil Karia, Wielka Brytania (2020)

W niedalekiej przyszłości Riz i jego rodzina muszą zmierzyć się ze światem zewnętrznym, które gwałtownie wkracza w ich spokojne życie i uporać z prawdziwymi emocjami, jakie żywi do nich ich przyszywany kraj. Opowiedziana z wyczuciem acz druzgocąca historia i przejmujący, poetycki krzyk prosto z serca. Jednym z autorów scenariusza jest nominowany do Oscara aktor Riz Ahmed, który wcielił się też w główną rolę w filmie.

5. „Ala Kacchu – Take and Run” – reż. Maria Brendle, Szwajcaria (2020)

19-letnia Sezim chce spełnić swoje marzenie o studiowaniu w stolicy Kirgistanu. Kiedy zostaje porwana przez grupę młodych mężczyzn i zmuszona poślubić nieznajomego, jej życie rozpada się na kawałki. Odmowa jest równoznaczna z wykluczeniem ze społeczeństwa. Sezim desperacko szuka wyjścia z sytuacji, rozdarta między pragnieniem wolności a ograniczeniami, jakie narzuca jej kultura i tradycja jej własnego kraju.

  • Miejsce: Klub Wilkowyje MCK
  • Data: 26.04.2022, g. 19.00
  • Wstęp wolny: obowiązują zapisy 32 227 26 22, 691 770 344, klub@mck.tychy.pl
MCK zaprasza na Krótkometrażowe Filmy Aktorskie Nominowane do Oscara 2022 / fot. MCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również