Wiadomości z Tych

Tychy to jeden z większych ośrodków konurbacji górnośląskiej.

  • Dodano: 2024-03-12 15:15

Tychy to jeden z większych ośrodków konurbacji górnośląskiej. Liczne tereny zielony, świetne skomunikowanie z innymi miastami aglomeracji oraz usytuowanie w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, oferującym szansę na rozwój i pracę, sprawiają, że chętnie osiedlają się tu kolejni mieszkańcy, a deweloperzy tworzą w tym regionie nowoczesne inwestycje mieszkaniowe. Gdzie najlepiej kupić lokal w Tychach? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej lokalizacji?

Mieszkania na sprzedaż Tychy — zacznijmy od swoich potrzeb

Kupując nowe mieszkanie w Tychach, należy się zastanowić, jakie kwestie są dla nas najważniejsze i czego oczekujemy od danej inwestycji. Na początku warto określić, jakiego rodzaju lokal będzie potrzebny ź single lub bezdzietne pary będą zazwyczaj wybierały kawalerki i mieszkania 2-pokojowe. Tychy to miasto, w którym bez problemu uda się znaleźć taką ofertę. Z kolei małżeństwo z dziećmi będzie potrzebowało większej przestrzeni, stąd najczęściej wybór lokalu 3- lub nawet 4-pokojowego. Warto też zwrócić uwagę na funkcjonalny układ pomieszczeń, innowacyjne udogodnienia w budynkach i na terenie osiedla oraz dodatkową powierzchnię w postaci balkonu, tarasu, garażu itp. Po określeniu swoich preferencji względem samego mieszkania, można zabrać się za poszukiwanie idealnej lokalizacji. A ta dla każdego będzie czymś innym. Jakie kryteria są najczęściej brane pod uwagę?

Mieszkania na sprzedaż Tychy — zielona okolica

Rodziny z dziećmi, osoby starsze i te kochające aktywność pod chmurką doceniają szczególnie zieleń w swoim otoczeniu. Pod tym względem Tychy mają się czym pochwalić – znajduje się tu duża liczba parków i skwerów, a miasto często pojawia się w rankingach najbardziej zielonych miejscowości w Polsce. Miejskie zieleńce, takie jak: 

  • Park Północny, 
  • Park Miejski Solidarności, 
  • Park Jaworek, Park Łabędzi, 
  • Park Rodzinny im. Bł. Karoliny Kózkówny,
  • Park Niedźwiadków,

to najchętniej odwiedzane miejsca. Można tu spacerować, po prostu zażywać „leśnej kąpieli” na jednej z ławek, korzystać z alejek rowerowych czy skateparku. W ciepłe dni tyszanie wybierają się też nad Jezioro Paprocańskie, a wolny czas spędzają uprawiając sporty wodne, biwakując czy plażując. To także raj dla wędkarzy z racji pierwszej klasy czystości wody. 

Mieszkania na sprzedaż Tychy — sprawna komunikacja

Podczas poszukiwania wymarzonego mieszkania i dogodnej lokalizacji, niezwykle ważne jest także dogodne połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta. Dla osób posiadających samochód i celowo wybierających życie na zacisznych obrzeżach Tychów to nie problem. Nie każdy ma jednak czas i możliwości, by korzystać z własnego samochodu lub dłużej dojeżdżać do pracy czy szkoły, dlatego istotną kwestią jest mieszkanie w pobliżu dróg ułatwiających podróż do innych części miasta oraz dostępność przystanków komunikacji miejskiej w pobliżu osiedla.

Bogata infrastruktura w okolicy mieszkań w Tychach

To kolejny ważny punkt, który często decyduje o wyborze danej lokalizacji. Chyba każdy doceni to, że w pobliżu inwestycji znajdują się piekarnie, sklepy spożywcze, galeria handlowa, szpital czy w przypadku posiadania potomstwa – poradnia pediatryczna, przedszkole lub szkoła. Osiedlowy sklepik z podstawowymi produktami, fryzjer i warsztat samochodowy mogą się okazać nieocenione w przypadku sytuacji awaryjnych. Takie miejsca w Tychach są z pewnością dużym ułatwieniem i zawsze warto mieszkać bliżej nich.

Mieszkania Tychy – gdzie kupić lokal?

A jak kształtują się w tym mieście ceny za mieszkania? Tychy, podobnie jak inne miejscowości aglomeracji oferują tańsze lokale na obrzeżach i te nieco droższe, bliżej centrum, ale spełniające wszystkie wymienione wyżej warunki dogodnej lokalizacji. Ceny ofertowe mieszkań na portalach ogłoszeniowych wahają się średnio od 8 do 12 tys. zł za metr kwadratowy. Nie jest to mało, ale pod uwagę trzeba wziąć fakt, że miasto oferuje wiele udogodnień i bogatą infrastrukturę oraz dużą liczbę ludności, co zdecydowanie zwiększa popyt na mieszkania i powoduje wzrost cen lokali.

Dodatkowo nowo powstające projekty deweloperskie w Tychach, wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz energooszczędne i nowoczesne rozwiązania poprawiające komfort życia lokatorów i zmniejszające negatywny wpływ człowieka na środowisko. Jedną z takich inwestycji jest Murapol Osiedle Fit, zlokalizowane przy al. Bielskiej, ważnej arterii miasta. 

- W pobliżu naszego osiedla powstały w ostatnich latach duże przedsięwzięcia w postaci centrum handlowego Skałka czy jednej z największych, miejskich atrakcji – Wodnego Parku Tychy. Na plus trzeba też zaliczyć to, że w okolicy inwestycji znajdują się Park Jaworek oraz Park Rodzinny bł. Karoliny z placami zabaw, wielofunkcyjnymi boiskami czy wybiegiem dla psów. Na południu rozciąga się zaś rozległe połacie leśnych terenów dla miłośników wędrówek, a także urokliwe Jezioro Paprocańskie. Mieszkanie w Murapol Osiedlu Fit to również dobra opcja dla rodzin z dziećmi, bo w promieniu 2 km od inwestycji funkcjonują liczne placówki edukacyjne – żłobki, przedszkola i podstawówka, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kilka przystanków autobusowych i trolejbusowych. To znaczna oszczędność czasu i pieniędzy wydawanych na dalsze dojazdy do szkoły – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Nowoczesne technologie i proekologiczne rozwiązania w mieszkaniach w Tychach

Dobra lokalizacja Murapol Osiedla Fit to nie wszystko, co oferuje deweloper. Lokatorzy, którzy odebrali już klucze do swoich mieszkań, będą mogli wkrótce korzystać z urządzeń smart home, stacji ładowania aut elektrycznych, stojaków rowerowych oraz wyjątkowej atrakcji – strefy relaksu z zewnętrzną siłownią na dachu jednego z budynków. W ramach inwestycji powstało ponad 350 kompaktowych lokali w standardzie z pakietem antysmogowym. W ofercie Grupy Murapol znajdują się jeszcze ostatnie, gotowe do odbioru mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, do których klucze można odebrać zaraz po zakupie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.