Wiadomości z Tych

Zatrzymano sprawców włamania do myjni samochodowej. Tyszanie dokonali łącznie 16 kradzieży

  • Dodano: 2023-05-26 07:00, aktualizacja: 2023-05-26 07:09

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom Tychów, którzy w nocy 19.05.2023 roku zostali zatrzymani na gorącym uczynku włamania do automatu myjni samoobsługowej na terenie Czechowic Dziedzic.

Dwóch mieszkańców Tychów w areszcie

Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy Wydziału Do Walki Z Przestępczością Przeciwko Mieniu Tyskiej Komendy dzięki intensywnej pracy policjantów w związku z licznymi włamaniami do automatów na terenie miasta Tychy.

Od kilku tygodni Funkcjonariusze Wydziału Do Walki Z Przestępczością Przeciwko Mieniu Tyskiej Komendy prowadzili działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań do automatów z gotówką zainstalowanych w myjniach samoobsługowych na terenie miasta Tychy. Dzięki intensywnej pracy tyskich funkcjonariuszy, osoby zajmujące się włamaniami zostały wytypowane, a następnie w dniu 19.05.2023 roku na terenie Czechowic Dziedzic osoby te zostały zatrzymane przez tyskich stróżów prawa na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, w momencie gdy dokonywali włamania do kolejnego automatu z gotówką.

Sprawcami okazali się być mieszkańcy miasta Tychy w wieku 35 i 36 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach gdzie decyzją Prokuratora zostali objęci 3 miesięcznym tymczasowym aresztem. Sprawcy dokonali łącznie 16 kradzieży z włamaniem. Ponadto jeden z mężczyzn dokonywał czynów w warunkach recydywy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd, za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również