Wiadomości z Tych

Zatrzymano sprawców włamania do myjni samochodowej. Tyszanie dokonali łącznie 16 kradzieży

  • Dodano: 2023-05-26 07:00, aktualizacja: 2023-05-26 07:09

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom Tychów, którzy w nocy 19.05.2023 roku zostali zatrzymani na gorącym uczynku włamania do automatu myjni samoobsługowej na terenie Czechowic Dziedzic.

Dwóch mieszkańców Tychów w areszcie

Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy Wydziału Do Walki Z Przestępczością Przeciwko Mieniu Tyskiej Komendy dzięki intensywnej pracy policjantów w związku z licznymi włamaniami do automatów na terenie miasta Tychy.

Od kilku tygodni Funkcjonariusze Wydziału Do Walki Z Przestępczością Przeciwko Mieniu Tyskiej Komendy prowadzili działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań do automatów z gotówką zainstalowanych w myjniach samoobsługowych na terenie miasta Tychy. Dzięki intensywnej pracy tyskich funkcjonariuszy, osoby zajmujące się włamaniami zostały wytypowane, a następnie w dniu 19.05.2023 roku na terenie Czechowic Dziedzic osoby te zostały zatrzymane przez tyskich stróżów prawa na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, w momencie gdy dokonywali włamania do kolejnego automatu z gotówką.

Sprawcami okazali się być mieszkańcy miasta Tychy w wieku 35 i 36 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach gdzie decyzją Prokuratora zostali objęci 3 miesięcznym tymczasowym aresztem. Sprawcy dokonali łącznie 16 kradzieży z włamaniem. Ponadto jeden z mężczyzn dokonywał czynów w warunkach recydywy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd, za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również