Wiadomości z Tych

GKS Tychy wygrywa z GKS Katowice – decydujący gol w dogrywce

  • Dodano: 2025-09-15 11:15

Hokejowa inauguracja sezonu Tauron Hokej Ligi w Tychach zakończyła się zwycięstwem gospodarzy. GKS Tychy pokonał GKS Katowice 2:1, a o końcowym wyniku zadecydowała dogrywka.

Pierwsze minuty bez bramek

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Obie drużyny miały swoje okazje, jednak bramkarze stali na wysokości zadania i pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej tercji to GKS Katowice otworzył wynik. Jacob Lundegard w 30. minucie trafił do siatki, dając swojej drużynie przewagę 1:0.

Odpowiedź tyszan i dogrywka

Tyszanie nie zamierzali się poddawać. W 48. minucie wyrównał Henri Knuutinen, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach GKS Tychy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 w regulaminowym czasie gry, co oznaczało dogrywkę.

O losach meczu przesądziła 61. minuta dogrywki. Zwycięską bramkę zdobył Rasmus Heljanko, zapewniając trójkolorowym pierwsze ligowe punkty w sezonie.

Wynik meczu

GKS Tychy – GKS Katowice 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
Bramki:

  • 0:1 Jacob Lundegard (30:21)
  • 1:1 Henri Knuutinen – Alan Łyszczarczyk – Valtteri Kakkonen (47:34, 5/4)
  • 2:1 Rasmus Heljanko – Hannu Kuru – Mateusz Bryk (61:05)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również