Wiadomości z Tych

Wojskowy kurs samoobrony dla kobiet w Tychach. Zapisz się!

  • Dodano: 2023-05-17 08:15, aktualizacja: 2023-05-17 08:27

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tychach przeprowadzi zajęcia z samoobrony w dniach 27-28 maja w godzinach 10.00- 13.30 w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Szkolnej 1 w Mikołowie.

Jak będą wyglądać zajęcia?

Już w sobotę 27 maja w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tychach zajęcia przeprowadzi w dniach 27-28 maja w godzinach 10.00- 13.30 w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Szkolnej 1 w Mikołowie. Zgłoszenia należy przesłać na dedykowaną skrzynkę e-mail: rekrutacja.wcrtychy@ron.mil.pl

Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno – informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

Szczegółowe informacje i dokumenty znajdują się na stronie internetowej wcrtychy.wp.mil.pl.

Wojskowy kurs samoobrony dla kobiet w Tychach. Zapisz się! / fot. UM Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również