Wiadomości z Tych

O bezpieczeństwie w domu, w szkole, na ulicy. Szkolny Tydzień Profilaktyki w ZSS nr 8

  • Dodano: 2023-05-17 08:15, aktualizacja: 2023-05-17 08:24

Wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane w Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach. Trwają tam obchody Szkolnego Tygodnia Profilaktyki, których tegorocznym mottem jest „Bezpieczeństwo w domu, w szkole, na ulicy”. A jeżeli mowa o bezpieczeństwie, to nie mogło zabraknąć tyskich policjantów, którzy przypomnieli uczestnikom spotkania najważniejsze zasady.

Spotkanie z młodymi obywatelami

Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi, którzy spędzają wolny czas w domu? Co złego może przydarzyć się w szkole i jak odpowiednio zareagować? Jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego?

Na te i wiele innych pytań odpowiadali mundurowi tyskiej komendy, którzy spotkali się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach. Okazją był zorganizowany w placówce Szkolny Tydzień Profilaktyki, którego mottem przewodnim jest „Bezpieczeństwo w domu, w szkole, na ulicy”. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i udowodnili, że znają zasady bezpiecznego zachowania. Wykazali się dużą wiedzą nie tylko w obszarze przepisów ruchu drogowego, ale także w zakresie kontaktów z nieznajomymi czy zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Mamy nadzieję, że  rady i wskazówki przekazane przez policjantów zostaną zapamiętane przez uczniów, a to przełoży się na ich bezpieczeństwo w codziennym życiu.

O bezpieczeństwie w domu, w szkole, na ulicy. Szkolny Tydzień Profilaktyki w ZSS nr 8 / fot. KMP Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również