Wiadomości z Tych

Tychy będą miały nowego Skarbnika Miasta

  • Dodano: 2023-12-15 12:15

Sławomir Mrugała od 1 stycznia 2024 roku będzie pełnił funkcję Skarbnika Miasta Tychy. Zastąpi na tym stanowisku Urszulę Drykę, dotychczasową Skarbniczkę Tychów, która po 30 latach pracy w tyskim magistracie odchodzi na emeryturę.

;

fot. UM Tychy

Podczas wczorajszej (14 grudnia) sesji Rady Miasta Tychy radni przyjęli uchwały w sprawie odwołania Skarbnika Miasta Tychy wraz z końcem roku oraz powołania nowej osoby na to stanowisko.

Kim jest nowy Skarbnik?

Sławomir Mrugała jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, kierunku Finanse i Bankowość. W Urzędzie Miasta Tychy od maja 2002 roku, rozpoczynał od stanowiska Podinspektora w Wydziale Budżetu i Księgowości, potem na stanowisku Inspektora, od lutego 2012 roku jest Kierownikiem Referatu Budżetu w Wydziale Budżetu i Księgowości, a od lutego 2017 roku Naczelnikiem Wydziału Budżetu.

Obowiązki Skarbnika Miasta

Do głównych zadań Skarbnika Miasta należy m.in. projektowanie i realizacja budżetu Miasta. Będzie też sprawował nadzór nad wydziałami: Podatków i Opłat, Wydziału Budżetu oraz Wydziału Księgowości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również