Wiadomości z Tych

Spotkania na brzegu i w wodzie

  • Dodano: 2020-09-01 11:15

Pomimo tego, iż wakacje dobiegają końca to niejednokrotnie słoneczna pogoda może dalej zachęcać mieszkańców do korzystania z wypoczynku nad wodą. Warto zatem pamiętać, aby robić to rozsądnie. Najczęstszą przyczyną utonięć jest alkohol i brawura. Policjanci cyklicznie prowadzą działania profilaktyczne w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Rozmawiają z osobami pływającymi rowerkami wodnymi i kajakami oraz tymi na brzegu zwracając uwagę na zagrożenia, które czyhają nad wodą.


Policjanci z Tychów dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad zbiornikiem „Paprocany” w Tychach. I choć to już końcówka wakacji to jednak ładna pogoda i wysokie temperatury mogą zachęcać do dalszego wypoczynku nad wodą. W związku z tym mundurowi prowadzą cyklicznie działania profilaktyczne przypominając podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą pływającym rowerkami wodnymi, kajakami oraz tym wypoczywającym na brzegu.

Spotkania organizowane są w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Podczas działań mundurowi rozdawali min. gadżety takie jak opaski odblaskowe, etui na karty płatnicze, a tym najmłodszym edukacyjne kolorowanki.

Spotkania na brzegu i w wodzie

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.