Wiadomości z Tych

Seniorze nie daj się oszukać !!

  • Dodano: 2018-12-04 14:00

Policja wraz z Prezesem UOKIK, Prezesami ZUS i KRUS podjęła wspólne działania w celu przeprowadzenia kampanii społecznej pod hasłem "Seniorze, nie daj się oszukać".

Kampania ma na celu popularyzowanie wiedzy konsumenckiej wśród seniorów i ostrzeganie ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców

Komendant Główny Policji, gen. Insp. dr. Jarosław Szymczyk podpisał porozumienie, na mocy którego do dnia 31 stycznia 2019 roku będzie prowadzona kampania profilaktyczna skierowana przede wszystkim do seniorów.
W ramach kampanii policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi będą uczyć seniorów jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych przedsiębiorców.

Policjanci będą przestrzegać przed tymi przedsiębiorcami, którzy zapraszają na pokazy, podczas których przy okazji bezpłatnych badań i pokazów, kusząc prezentami nakłaniają do zakupu oferowanych przez nich produktów.
Najczęściej ukrytym celem takich spotkań jest sprzedaż pościeli, naczyń, urządzeń medycznych, które nie są warte swojej ceny przekraczając o nawet kilkanaście razy wartość rynkową tych produktów.

Policjanci będą także przestrzegać przed sprzedawcami wchodzącymi na rynek mediów, najczęściej proponujących niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon, którzy nieuczciwie sugerują, że są dotychczasowymi sprzedawcami tych usług, a podstępnie zawierane przez nich umowy mogą powodować dotkliwe straty finansowe.


Źródło: Komenda Miejska Policji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również