Wiadomości z Tych

Rusza wiosenny trening miast - Rowerowa Stolica Polski 2021

  • Dodano: 2021-03-22 07:00, aktualizacja: 2021-03-20 17:19

Lubisz rowerowe wyprawy, jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Dołącz do wiosennego treningu miast i przygotuj się do kolejnej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

"Rowerowa Stolica Polski" to rywalizacja, w której udział bierze kilkadziesiąt miast z całej Polski

W rywalizacji w liczbie pokonywanych na rowerze kilometrów przez mieszkańców miast biorących udział w akcji, może wziąć udział każdy. Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz, a pierwsza edycja została przeprowadzona w 2019 roku.  

Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach. 

W ubiegłorocznej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Tychy zajęły 21. miejsce. Przez cały wrzesień 2020 r. tyszanie przejechali w sumie 58 966 kilometrów, spędzili na rowerach 3 975 godzin oraz spalili 2 237 876 kalorii! 

OFICJALNY TRENING MIAST | 21 marca - 21 maja 2021r. 

Pierwszego dnia wiosny (21 marca 2021 r.) rozpoczął się oficjalny trening przed tegoroczną rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z kilkudziesięciu miast Polski, która potrwa do 21 maja.  

Aby wziąć udział w treningu, a później rywalizacji, należy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry.  

Zacznij trening 21 marca, weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj 2000 zł

RYWALIZACJA O PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI | 1 - 30 czerwca 2021 r.

Tegoroczna, trzecia rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski odbywać się będzie w dniach 1-30 czerwca 2021 r. W zmaganiach mogą wziąć udział wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry.

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Bez względu na to, czy na rowerową wyprawę wybierasz się rekreacyjnie raz w tygodniu, czy też codziennie pokonujesz większy dystans np. dojeżdżając do szkoły czy pracy.

Tegoroczną nowością w zabawie będzie wprowadzenie 5 kategorii miast ze względu na ich wielkość. Każde z miast otrzyma dodatkowy puchar RSP.  

Udział mieszkańców w akcji będzie również miał nieoceniony wpływ podczas planowania zagospodarowania przestrzennego i tworzenia nowej infrastruktury rowerowej. Dzięki danym z aplikacji ( szczegółowej statystyce przejazdów, tzw. "mapie ciepła”)  dowiemy się, którymi drogami i ścieżkami rowerowymi tyszanie poruszają się najczęściej i jakie kierunki obierają najchętniej.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji, regulaminu aplikacji i rywalizacji, pozostałych uczestników a także ranking miast, będzie można znaleźć na stronie internetowej www.rowerowastolicapolski.pl.

Z kolei najświeższe informacje dotyczące akcji w Tychach umieszczane będą systematycznie na stronie umtychy.pl oraz w mediach społecznościowych - fb.com/TychyDobreMiejsce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również