Wiadomości z Tych

Profilaktyka z najmłodszymi

  • Dodano: 2020-09-07 14:45

Policyjny profilaktyk wspólnie z policjantami z Sezonowego Ogniwa Wodnego prowadzili rozmowy z przedszkolakami wypoczywającymi na „Paprocanach”. Policjanci przekazywali najmłodszym cenne informacje dot. bezpiecznego spędzania czasu nad wodą oraz bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


Nowy rok szkolny już się rozpoczął, a słoneczna pogoda sprzyja przedszkolakom by część zajęć spędzić na świeżym powietrzu. Wykorzystując obecność najmłodszych na „Paprocanach” policyjny profilaktyk oraz mundurowi z Sezonowego Ogniwa Wodnego prowadzili prelekcje dla przedszkolaków. Policjanci zwracali uwagę zarówno na bezpieczeństwo nad wodą jak i na zasady poruszania się po drodze.

Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznej zabawy oraz jak reagować na zagrożenie przypominając numer alarmowy 112. Na koniec dzieci otrzymywały edukacyjne kolorowanki oraz piłki i gadżety do zabawy. Działania prowadzone były w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci rozdając ulotki informacyjne przypominali, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie. Zachęcamy do korzystania z KMZB.

Profilaktyka z najmłodszymi

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.