Wiadomości z Tych

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

  • Dodano: 2018-08-16 12:15

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Paprocany" odbyły się kolejne działania zorganizowane w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Projekt zainicjowali tyscy policjanci przy wsparciu strażaków, ratowników WOPR oraz portalem internetowym 112 Tychy. Uczestnicy, oprócz edukacji z zakresu bezpieczeństwa mogli spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy.

Policjanci z Tychów zorganizowali spotkanie w ramach działań informacyjno-edukacyjnych "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" przygotowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Projekt organizowany jest pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego. Mundurowi przedsięwzięcie zrealizowali przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Tychach, Oddziałem WOPR w Tychach oraz portalem 112 Tychy.

Akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą miała na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć.

Uczestnicy projektu otrzymywali od mundurowych gadżety związane z promocją akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą" oraz kolorowanki edukacyjne i "antykradzieżowe" etui na karty płatnicze, ale przede wszystkim mogli sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"


Źródło: KMP Tychy

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.