Znamy wyniki konkursu Teatru Małego w Tychach. Nagrodzono recenzje spektaklu „Hamlet vs Makbet”

Czas czytania: 3 min.

Teatr Mały w Tychach ogłosił wyniki konkursu na recenzję teatralną spektaklu „Hamlet vs Makbet”. Do oceny jury trafiło 15 nadesłanych tekstów. Autorzy mierzyli się z interpretacją przedstawienia, w którym spotykają się dwie wielkie tragedie Williama Szekspira.

Konkurs był okazją nie tylko do sprawdzenia umiejętności pisarskich, ale także do pokazania, jak współczesna publiczność odczytuje klasyczne dramaty w nowej scenicznej formule.

Jury przeczytało 15 recenzji

Nadesłane prace oceniali: Katarzyna Flader-Rzeszowska, Paweł Drzewiecki oraz Dominika Porwit-Wądołowska. Po lekturze 15 recenzji jury zdecydowało o przyznaniu wyróżnienia oraz nagród.

Wyróżnienie otrzymała Sylwia Tokarzewska za tekst zatytułowany „Połączone a nie zestawione”.

Nagrody ex aequo i pierwsze miejsce w kategorii dorosłych

Nagrodę ex aequo przyznano dwóm autorkom. Otrzymały ją Maja Późniak za recenzję „Klasyczne tragedie w nowoczesnym wydaniu” oraz Julia Janura za tekst „Odmienne formy upadku”.

I Nagrodę w kategorii „dorośli” zdobył Sławomir Błach za recenzję „Crash-test Szekspira, czyli zderzenie kontrolowane”.

Ogłoszenie wyników pokazuje, że spektakl „Hamlet vs Makbet” stał się nie tylko wydarzeniem scenicznym, ale także inspiracją do krytycznej refleksji nad teatrem, klasyką i współczesnym sposobem opowiadania o znanych dramatach.

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe

Katalog firm