Wiadomości z Tych

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna posiadał broń bez pozwolenia!

  • Dodano: 2023-02-16 06:30, aktualizacja: 2023-02-15 20:43

Tyscy policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę. Okazało się też, że 29-letni mężczyzna miał przy sobie broń gazową oraz 8 sztuk amunicji, nie mając zezwolenia na ich posiadanie. W jego mieszkaniu kryminalni odkryli kolejne sztuki amunicji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej audi, kierowane przez 29-letniego mieszkańca Tychów. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto odkryli także przy nim broń gazową oraz 8 sztuk amunicji. Kolejne czynności, podjęte przez policjantów z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy, doprowadziły do znalezienia jeszcze 42 sztuk różnego rodzaju amunicji w jego mieszkaniu.

Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Oprócz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, odpowie także za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również