Wiadomości z Tych

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna posiadał broń bez pozwolenia!

  • Dodano: 2023-02-16 06:30, aktualizacja: 2023-02-15 20:43

Tyscy policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę. Okazało się też, że 29-letni mężczyzna miał przy sobie broń gazową oraz 8 sztuk amunicji, nie mając zezwolenia na ich posiadanie. W jego mieszkaniu kryminalni odkryli kolejne sztuki amunicji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej audi, kierowane przez 29-letniego mieszkańca Tychów. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto odkryli także przy nim broń gazową oraz 8 sztuk amunicji. Kolejne czynności, podjęte przez policjantów z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy, doprowadziły do znalezienia jeszcze 42 sztuk różnego rodzaju amunicji w jego mieszkaniu.

Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Oprócz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, odpowie także za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratora wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również