Wiadomości z Tych

Pierwsze zawody na arenie lekkoatletycznej

  • Dodano: 2022-08-19 07:15, aktualizacja: 2022-08-18 20:27

W niedzielę 21 sierpnia odbędą się pierwsze zawody lekkoatletyczne na oddanej do użytku w ubiegłym roku tyskiej arenie lekkoatletycznej. Mityng zorganizowany zostanie na cześć najwybitniejszego tyskiego trenera lekkoatletyki - Jana Dery.

Zawody sportowe po raz pierwszy na arenie lekoatletycznej

Tyscy sportowcy korzystają z areny lekkoatletycznej od 2021 roku, jednak dopiero teraz, po raz pierwszy w historii tego obiektu, zostaną na nim zorganizowane zawody sportowe. Organizatorzy przewidują start kobiet i mężczyzn odpowiednio w 14 i 12 konkurencjach. Będą to pierwsze tak duże zawody lekkoatletyczne w Tychach od... 1971 roku, kiedy to w mieście odbył się lekkoatletyczny dwumecz juniorów Polska - ZSRR.

Uroczyste otwarcie mityngu nastąpi w niedzielę o godzinie 15:00. Program minutowy zawodów ukaże się po zakończeniu rejestracji zawodników. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

Mityng nosi imię zmarłego w 2008 roku Jana Dery, trenera m.in. Lucyny Langer-Kałek (mistrzyni Europy oraz brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich). O godzinie 14:30, w Tyskiej Galerii Sportu odbędzie się natomiast uhonorowanie Dery w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu. Wstęp na to wydarzenie również jest bezpłatny.

Google NewsSubskrybuj mojeTychy.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również