Wiadomości z Tych

Pierwsze zawody na arenie lekkoatletycznej

  • Dodano: 2022-08-19 07:15, aktualizacja: 2022-08-18 20:27

W niedzielę 21 sierpnia odbędą się pierwsze zawody lekkoatletyczne na oddanej do użytku w ubiegłym roku tyskiej arenie lekkoatletycznej. Mityng zorganizowany zostanie na cześć najwybitniejszego tyskiego trenera lekkoatletyki - Jana Dery.

Zawody sportowe po raz pierwszy na arenie lekoatletycznej

Tyscy sportowcy korzystają z areny lekkoatletycznej od 2021 roku, jednak dopiero teraz, po raz pierwszy w historii tego obiektu, zostaną na nim zorganizowane zawody sportowe. Organizatorzy przewidują start kobiet i mężczyzn odpowiednio w 14 i 12 konkurencjach. Będą to pierwsze tak duże zawody lekkoatletyczne w Tychach od... 1971 roku, kiedy to w mieście odbył się lekkoatletyczny dwumecz juniorów Polska - ZSRR.

Uroczyste otwarcie mityngu nastąpi w niedzielę o godzinie 15:00. Program minutowy zawodów ukaże się po zakończeniu rejestracji zawodników. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

Mityng nosi imię zmarłego w 2008 roku Jana Dery, trenera m.in. Lucyny Langer-Kałek (mistrzyni Europy oraz brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich). O godzinie 14:30, w Tyskiej Galerii Sportu odbędzie się natomiast uhonorowanie Dery w Alei Gwiazd Tyskiej Galerii Sportu. Wstęp na to wydarzenie również jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.