Wiadomości z Tych

Mobilne Tychy w Twoim smartfonie

  • Dodano: 2021-01-21 06:30, aktualizacja: 2021-01-20 23:11

Nowoczesna, przejrzysta szata graficzna oraz uproszczona nazwa - to główne, noworoczne zmiany w miejskiej aplikacji mobilnej. Nie zmienia się natomiast główny jej cel - szybki dostęp do informacji o mieście.

Wraz z nowym rokiem miejska aplikacja mobilna zyskała nową szatę graficzną. Uproszczono również jej nazwę (wcześniej: "Treespot Tychy - Przewodnik Miejski). Teraz, szukając bieżących aktualności z miasta czy informacji o wydarzeniach wystarczy zainstalować w swoim telefonie "Mobilne Tychy".

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS

Mobilne Tychy to bezpłatny, mobilny przewodnik miejski zarówno dla odwiedzających Tychy, jak i dla jego mieszkańców poszukujących aktualnych informacji o ciekawych miejscach i wydarzeniach w mieście. Jest to aplikacja składająca się z modułów: miejsca, wydarzenia, aktualności, komunikacja, trasy, zgłoś usterkę, pogoda, jakość powietrza oraz ulubione.

Baza aktualnych informacji o mieście jest na bieżąco aktualizowana, miejskie aktualności zaciągane są z oficjalnej strony Urzędu Miasta Tychy. Aplikacja informuje również o bieżącym stanie jakości powietrza w Tychach i przekierowuje do szczegółowej podstrony z wszystkim stacjami pomiarowymi w mieście.

Ważną częścią aplikacji jest moduł "zgłoś usterkę", który umożliwia mieszkańcom miasta Tychy zgłaszanie różnych problemów/usterek w przestrzeni miejskiej, takich jak uszkodzona nawierzchnia chodnika lub jezdni, usterka oświetlenia ulicznego itp.

Ponadto znaleźć tu można trasy rowerowe po najciekawszych tyskich zakątkach. Ważnym elementem aplikacji są też rozkłady jazdy z wyszukiwarką połączeń.

Wszystkie znajdujące się w bazie miejsca i trasy zapisać można w module ulubione, a wydarzenia dodać do kalendarza.

Największymi atutami aplikacji są: aktualizowana na bieżąco baza obiektów, wydarzeń i aktualności, działanie aplikacji w trybie off-line (połączenie z Internetem wykorzystywane jest jedynie do pobrania najnowszych danych oraz większego zakresu mapy), przejrzysty graficzny interfejs, za pomocą którego użytkownik może w prosty sposób dotrzeć do interesujących go informacji, dzięki temu w każdej chwili i miejscu będzie wiedział, gdzie pójść i co zobaczyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również