Wiadomości z Tych

Mikołów: Nowe mikrobusy będą kursować po powiecie mikołowskim

  • Dodano: 2019-07-02 08:00, aktualizacja: 2019-07-02 08:54

PKM Tychy zaprezentowało w trakcie Dni Miasta 10 nowych mikrobusów, obsługujących linie m.in. w powiecie mikołowskim.

Prezentacja taboru, która miała miejsce w sobotę 29 czerwca podczas Dni Miasta Tychy to finał największego w kraju i jednego z największych w Europie zamówienia na dostawę mikrobusów dla komunikacji miejskiej, zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Nowe busiki trafiły również na mikołowski rynek i zostały przedstawione podczas Dni Mikołowa.

10 nowych pojazdów od lipca będzie kursowało na terenie obsługiwanym przez ZTM i tyskiego przewoźnika, w tym na wielu liniach powiatu mikołowskiego, m.in. J, K, P czy weekendowych kursach 525. Nowy tabor dostarczył producent – firma MMI Sp. z o.o. ze Zbyszewa.

Po zakupie nowych mikrobusów PKM Tychy dysponuje jedną z największych flot mikrobusowych w Polsce. Zakupione pojazdy marki MMI typu IVECO 72C URBY przeznaczone są do świadczenia usług przewozowych w ramach komunikacji miejskiej na rzecz mieszkańców Miasta Tychy oraz gmin członków Porozumienia Tyskiego – tłumaczy Michał Kasperczyk, rzecznik PKM Tychy.

Jak informuje PKM Tychy, nowe mikrobusy charakteryzują się innowacyjnymi, ekologicznymi rozwiązaniami oraz wyposażeniem ułatwiającym podróż pasażerom. Pojazdy wyposażone są w rampę dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz pasażerów podróżujących z wózkiem do przewozu dzieci. 

Łączna pojemność każdego z mikrobusów to 32 miejsca. Oprócz tego wyposażone są w klimatyzację, przyciemniane szyby, dwa gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz router WiFi. Wszystkie busiki spełniają najwyższą normę emisji spalin EURO VI.

Łączny koszt zakupu pojazdów to 6,3 mln złotych netto (7.749.000 zł brutto).

Zakup mikrobusów współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach dużego projektu pn. „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również