Wiadomości z Tych

Karolina Naja nagrodzona w Tychach

  • Dodano: 2021-11-02 06:30, aktualizacja: 2021-11-01 21:44

Wybitna kajakarka, multimedalistka olimpijska odwiedziła w czwartek, 28 października swoje rodzinne miasto – Tychy.

Podczas sesji Rady Miasta Tychy Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy oraz Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy wręczyli jej symboliczny czek na 50 tys. złotych.

Odwiedziny rodzinnego miasta

Wybitna kajakarka, multimedalistka olimpijska odwiedziła w czwartek, 28 października swoje rodzinne miasto – Tychy. Karolina Naja zobaczyła przystań kajakową nad jeziorem Paprocany, spotkała się m.in. z trenerami – Sylwią i Markiem Stanny, młodymi kajakarzami z MOSM-u Tychy, wzięła też udział w sesji Rady Miasta Tychy, podczas której Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy oraz Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy wręczyli jej symboliczny czek na 50 tys. złotych. To nagroda za dwa medale olimpijskie, które zdobyła podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wiosną planowane jest także na Paprocanach spotkanie Karoliny Naji z mieszkańcami jej rodzinnego miasta.

Karolina Naja - brązowa medalistka olimpijska z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016), sześciokrotna medalistka mistrzostw świata i pięciokrotna medalistka mistrzostw Europy. Do tej imponującej kolekcji trofeów w tym roku dołożyła dwa kolejne medale: srebrny oraz brązowy medal XXXII Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jest najbardziej utytułowanym tyskim sportowcem i po raz kolejny Tychy postanowiły ją za ten wielki sukces uhonorować.

- Jako ktoś kto uprawiał sport wiem doskonale, jak ciężko jest utrzymać pewien poziom. A Karolina – nie dość, że to już trzecia Olimpiada – to jeszcze podniosła tą poprzeczkę, bo zdobyła przecież srebro po dwóch brązowych medalach i to jest coś niezwykłego. Jest to coś co wymaga uhonorowania, co jest powodem do naszej dumy – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów. I dodaje: Zawsze tego typu spotkania z wybitnymi ludźmi przynoszą ten dreszczyk emocji, bo to jest rozmowa również o przyszłości – taką miałem przyjemność odbyć z Karoliną dziś i wiem, że szykuje się do następnej Olimpiady, więc pewnie będą następne sukcesy i kolejne okazje do spotkań. Wszyscy w Tychach bardzo jej kibicujemy!

W 2012 roku otrzymała od miasta i sponsorów Fiata 500, cztery lata później prezentem był Fiat Lancia. Teraz czek na 50 tys. złotych.

- Pani Karolina Naja przede wszystkim urodziła się w Tychach i mimo młodego wieku  zdobyła liczne trofea. Jesteśmy dumni jako mieszkańcy, jako samorząd z osiągnięć Pani Karoliny Naji i życzymy jej przede wszystkim wielu jeszcze sukcesów, zdrowia, radości i żeby jak najwięcej tych medali przynosiła również do naszego miasta – mówi Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy.

Karolina Naja podczas sesji podziękowała prezydentowi, radzie miasta i mieszkańcom Tychów za wsparcie. Andrzejowi Dziubie przekazała także pamiątkę przywiezioną z igrzysk z Tokio.

- Marzę o tym, żeby startować w kolejnych igrzyskach olimpijskich więc bardzo się cieszę, że pomagam promować kajakarstwo w Tychach, na Śląsku, w Polsce jak i również na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że jest to zauważane i doceniane – mówiła Karolina Naja odbierając symboliczny czek.

Nie mieszkam obecnie w Tychach, ale z radością wspominam Paprocany i moje osiedle – tam dojrzewałam, tam tak naprawdę kształtował się mój charakter. Myślę o przystani kajakowej – pięknej dzisiaj Marinie. Myślę, że młodzi zawodnicy mają godne warunki do rozwoju – podsumowała swoją wypowiedź tyska multimedalistka.

Wiosną planowane jest na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany spotkanie wybitnej, tyskiej kajakarki z mieszkańcami Tychów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również