Wiadomości z Tych

Nabór wystawców na XIII Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy w MCK

 • Dodano: 2021-10-29 07:15, aktualizacja: 2021-10-29 07:24

Miejskie Centrum Kultury w Tychach ogłasza nabór wystawców na XIII Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy oraz zaprasza na konkurs Tyskich Wieczorów Kolędowych.

XIII Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy    
Trwa nabór wystawców

 • Miejsce: Plac Baczyńskiego Tychy
 • Data: nabór: do 12 listopada 2021, Jarmark: 17-19 grudnia 2021

Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Miasto Tychy zapraszają do współtworzenia niezwykłej atmosfery świątecznej podczas XIII Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 17-19 grudnia 2021 roku na Placu Baczyńskiego.

Przedświąteczny czas warto spędzić w magicznym miejscu. Tak po raz kolejny będzie na tyskim Placu Baczyńskiego, gdzie także w tym roku zaplanowano rozgrzewające serca atrakcje. Organizatorzy zapraszają do wspólnego stworzenia magicznej aury wystawców, którzy pozwolą poczuć świątecznego ducha, oderwać się na chwilę od codziennej gonitwy czy też znaleźć piękne upominki dla najbliższych.

Na wystawców czekać będą drewniane, świątecznie przystrojone domki, do których zapraszają osoby prywatne i podmioty, mające w swojej ofercie:    

 • rękodzieło i artykuły świąteczne, w tym ozdoby choinkowe, zabawki, stroiki,
 • ceramikę artystyczną, użytkową, dzbany, wazy, kubki i inne naczynia z nadrukami lub ręcznie malowane,
 • wyroby regionalne, w tym góralskie, świece, koronki, ozdoby,
 • galanterię skórzaną, odzież, czapki rękawiczki,
 • biżuterię, kamienie mineralne, kosmetyki, perfumy,
 • artykuły spożywcze, w tym: słodycze, drobne przekąski, potrawy i wyroby regionalne,
 • wypieki świąteczne i gastronomię, w tym aromatyczne grzane wino i cydr, piwo, miód piwny, wina.

By zgłosić zainteresowanie udziałem należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić wniosek dostępny tu: https://bit.ly/JarmarkBożonarodzeniowyTychy2021Zgloszenia.

Wystawca jest zobowiązany do złożenia karty zgłoszeniowej drogą elektroniczną (e-mail) na adres: bip@mck.tychy.pl lub osobiście w siedzibie MCK do dnia 12 listopada 2021 r. do godz. 12:00.

Wystawcy, których oferta zostanie zakwalifikowana, zostaną poinformowani o tym fakcie drogą elektroniczną do dnia 19 listopada 2021 r. do godz. 16:00. 


Tyskie Wieczory Kolędowe 2022    
Rusza Konkurs Chórów Tyskich Wieczorów Kolędowych

 • Miejsce: MDK 1 w Tychach (przesłuchania), kościół pw. Św. Marii Magdaleny w Tychach (konkurs finałowy), ul. Hlonda 1, ul. Damrota 62
 • Data: termin przesyłania zgłoszeń: 10 grudnia 2021, koncert finałowy: 15 stycznia 2022
 • Wstęp wolny

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Miejskie Centrum Kultury w Tychach powraca z prestiżowym ogólnopolskim konkursem chórów podczas Tyskich Wieczorów Kolędowych, które odbędą się w Tychach w dniach 9-15 stycznia 2022 roku!

Coroczne święto muzyki chóralnej i kolędowej odbędzie się tradycyjnie w styczniu. Oprócz wieczornych koncertów kolędowych, w tym roku wznowiony zostaje konkurs, w którym chóry z całego kraju mogą zaprezentować się szerszej publiczności, a także spotkać się w większym gronie i wspólnie z nami świętować ten niezwykły czas.    

W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną, obserwując działania chórów, które mimo trudności spowodowanych pandemią, działają, w tym roku organizatorzy nieco zmodyfikowali formułę konkursu. Do udziału w konkursie zapraszane są chóry męskie, żeńskie, mieszane i dziecięce, świeckie i parafialne. By wziąć udział, należy przygotować trzy dowolnie wybrane kolędy polskie. Ten etap konkursu jest przeprowadzony w formie on-line, wystarczy przesłać nagrania audio-video za pośrednictwem serwisu YouTube.

Drugi etap konkursu to przesłuchania na żywo, które odbędą się 15 stycznia 2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury

nr 1 im. Rodu Artystów Kossaków. Wezmą w nim udział laureaci pierwszego etapu i tym razem zadaniem będzie przygotowanie jednej wybranej kolędy nadesłanej do pierwszego etapu konkursu, a także jednej dodatkowej kolędy, która nie została umieszczona w materiale audio-video etapu pierwszego.
Do tego obowiązkowo należy przygotować wykonanie kolęd: „Bóg się rodzi” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Kolędy te nie są utworami konkursowymi. Będą odśpiewane przez wszystkie nagrodzone chóry na Koncercie Finałowym 15 stycznia 2022 r.

Pula nagród wynosi 12.000 złotych, a prócz nich występ w Koncercie Laureatów podczas finału Festiwalu. Wybrany chór zostanie także wyróżniony możliwością zagrania koncertu podczas kolejnej edycji Tyskich Wieczorów Kolędowych.    

W Jury zasiądą:

 • ks. prof. dr hab. Antonii Reginek (muzykolog, prezes Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych);
 • Tadeusz Piszek (śpiewak, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach);
 • prof. zw. Jan Ballarin (śpiewak, pracownik naukowo dydaktyczny Akademii Muzycznej
 • w Katowicach);    
 • Tomasz Giedwiłło (kierownik artystyczny oraz dyrygent Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, prowadzący chóry w Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach);    
 • dr Dominika Kawiorska (dyrygent w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu, teoretyk muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach);
 • dr Henryk Jan Botor (kompozytor, organista, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, dyrektor artystyczny Tyskich Wieczorów Kolędowych).

Ważne terminy:

 • 10 grudnia 2021 - termin przesyłania zgłoszeń do pierwszego etapu konkursu (on-line)    
 • do 20 grudnia 2021 r. - ogłoszenie wyników pierwszego etapu    
 • 15 stycznia 2022 - drugi etap konkursu: przesłuchania na żywo w Tychach (g. 9.00) i Koncert laureatów (g. 15.30).    
Nabór wystawców na XIII Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy w MCK / fot. MCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również