Wiadomości z Tych

Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

  • Dodano: 2021-11-03 07:00, aktualizacja: 2021-11-03 07:03

Do końca 2022 roku trwa bezpłatny, regionalny program rehabilitacji osób z przewlekłymi chorobami układu kostno-stawowego i mięśniowego. Pozostało około 400 wolnych miejsc.

Rehabilitacja lecznicza

Program „Tuzy u Tuza. Rehabilitacja lecznicza w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego w 3 powiatach województwa śląskiego zgodnie z Regionalnym Programem Zdrowotnym” jest realizowany od stycznia 2020 roku i będzie kontynuowany do końca 2022 roku.

Program polega na rehabilitacji leczniczej w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego. Program jest kierowany do mężczyzn w wieku 50 – 64 lata i kobiet w wieku 50 – 59 lat. W ramach programu można skorzystać m.in. z bezpłatnego wsparcia w zakresie kompleksowej rehabilitacji, od wizyt lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej, przez porady fizjoterapeutyczne, po  indywidualny plan rehabilitacyjny dostosowany do potrzeb wynikających ze stanu zdrowia pacjenta oraz zakresu potrzebnej pomocy fizjoterapeutycznej.

- Z prowadzonych statystyk skuteczności programu wynika, że ponad 90 % naszych pacjentów zgłasza poprawę stanu klinicznego. W chorobach narządu ruchu szczególnie istotne jest położenie nacisku na profilaktykę nawrotów. Z racji specyfiki placówki (Certyfikowana Klinika Międzynarodowego Instytutu McKenziego), to zadanie jest szczególnie akcentowane. - mówi fizjoterapeuta Jacek Tuz. 

Program jest bezpłatny dla uczestników, informacje o programie, grupie docelowej, sposobie rejestracji znajdują się na stronie internetowej www.fizjoterapiamdt.pl  oraz w zakładce "Programy Unijne". Telefon kontaktowy: 696 851 751.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również