Wiadomości z Tych

Awans Polonii Tychy do Centralnej Ligi Juniorek

  • Dodano: 2022-11-08 06:15, aktualizacja: 2022-11-07 21:05

Piłkarki Polonii Tychy wygrały rundę jesienną Śląskiej Ligi Trampkarek i tym samym uzyskały awans do Centralnej Ligi Juniorek U15. O zwycięstwie zadecydował ostatni mecz, w którym tyszanki pokonały główne rywalki Skrę Częstochowa 2:1. To pierwszy w historii awans drużyny Polonii na centralny szczebel rozgrywek w tej kategorii wiekowej.

Sukces Polonii Tychy

O zwycięstwo w Śląskiej Lidze Trampkarek rywalizowało 11 zespołów z całego województwa śląskiego. Polonia z dziesięciu rozegranych meczów wygrała aż dziewięć, odnosząc tylko jedną porażkę z Czarnymi Sosnowiec. Podopieczne trenerów Adama Chomki i Dariusza Grzesika w ciągu całej rundy błyszczały skutecznością, zdobywając aż 69 bramek, tracąc przy tym jedynie dziesięć.

Terminarz Polonii ułożył się tak, że dwa ostatnie mecze rozgrywała z głównymi rywalami do zwycięstwa w rozgrywkach, a co za tym idzie, awansu do CLJ. W czwartek, 3 listopada, tyszanki grały z UKKS-em Katowice, a w sobotę z częstochowską Skrą. Po zwycięstwie 5:3 w pierwszym ze spotkań, Polonia musiała wygrać w drugim, by być pewna pierwszego miejsca w tabeli. I na to wskazywała pierwsza połowa meczu ze Skrą. Tyszanki wykorzystały przewagę w grze i po bramkach Emilii Muszyńskiej i Zofii Świtały na przerwę schodziły prowadząc 2:0. W drugiej części meczu inicjatywa należała do częstochowianek, które zdołały zdobyć bramkę kontaktową. Końcówka była emocjonująca, bowiem te nie mające nic do stracenia zaciekle atakowały. Ostatecznie defensywa Polonii była szczelna, a mecz zakończył się zwycięstwem tyskiej drużyny.

- Uważam, że zasłużenie awansowaliśmy. To nie los, ani nie przypadek, tylko dobre środowisko dla dziewczyn, które im stworzyliśmy do rozwoju i ciężkiej pracy. Założenia, nad którymi pracowaliśmy na treningu, w dużej mierze były realizowane w meczach i wynik końcowy jest tego skutkiem. Dochodzą nas słuchy z zewnątrz, że ostatni rok był przez nas przepracowany bardzo dobrze i z jednej strony mamy do tego pewien dystans, ale też to pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku – mówi Adam Chomka, trener drużyny Polonii. Szkoleniowiec zwraca uwagę również na to, że większość dziewczyn grać w piłkę zaczynała właśnie w tyskim klubie. - Nasza kadra składa się z ponad połowy dziewczyn, które właśnie w Polonii kilka lat temu zaczynały przygodę z piłką. Mniej więcej dwa i pół roku temu dołączyło do nas kilka dziewczyn z KKP Mikołów, które uzupełniły naszą kadrę i w zasadzie od razu poczuły więź z dziewczynami. W drużynie znajdują się też dziewczyny, które dołączyły z Football Project Suszec, Iskry Pszczyna, UMKS 3 Czechowice, ale też takie jak Ania Raczek, która zwróciła moją uwagę na Orliku, kiedy podczas naszego treningu grała sobie po prostu w piłkę.

Polonia wiosną 2023 roku zagra w grupie C Centralnej Ligi Juniorek, gdzie rywalkami będą drużyny Śląska Wrocław, GKS-u Katowice, SMS-u Łódź i Czarnych Sosnowiec, a także trzech zwycięzców lig z województw opolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego.

5 listopada 2022, stadion Ogrodnika w Tychach-Cielmicach

  • Polonia Tychy – Skra Częstochowa 2:1 (2:0)
  • 15’ Muszyńska, 38’ Świtała – 72’ Piosek
  • Polonia: Kuś – Folek, Strączek, Szwed, Muszyńska, Szymańska, Folwarska, Zielińska, Grzechnik, Świtała, Raczek oraz Mielczarek, Nowrot, Gawliczek, Karwala, Biedrawa.
  • Skra: Błaszczyk – Cierpiał, Kaczmarek, Krok, Klepczyńska, Kowalska, Poroś, Piosek, Kubiciel, Franiek, Idzik oraz Sterczewska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również