Wiadomości z Tych

10 tys. złotych na rehabilitację Jasia

  • Dodano: 2019-06-13 12:00

Policja otrzymała potwierdzenie przelania zgromadzonych środków finansowych w ramach charytatywnej "Wyprawy dla Jasia". Ostatecznie udało się zebrać 10 tys. zł. na rehabilitację chorego na zanik mięśni Jasia. Nie sposób wymienić wszystkich tych, którzy przyczynili się do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Tyska Policja dziękuje za zaangażowanie się tak wielu osób w akcje, która w sposób szczególny uczciła 100. rocznice powstania Policji.

Środki finansowe były gromadzone dzięki Niezależnemu Samorządnemu Związku Zawodowemu Policjantów, który podsumował zebraną kwotę i przekazał fundacji, której podopiecznym jest Jaś. Przypomnijmy, przedsięwzięcie zainicjowali dwaj tyscy policjanci - Piotr i Michał. Ich inicjatywa była objęta patronatem honorowym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Przez 16 dni tyscy policjanci podczas swojego urlopu pokonywali około 40 kilometrów dziennie po górach, miejscami ekstremalnej trasy Głównego Szlaku Beskidzkiego

Stoczyli walkę z 500-kilometrowym dystansem dla Jasia, który codziennie walczy o swoje zdrowie i życie. Dokonali ogromnego wyczynu, który w sposób szczególny uczcił 100-lecie powstania Policji. Spełniając swoje marzenia i plany górskiej wędrówki, pomogli małemu Jasiowi.

Nie sposób jednak wymienić wszystkich tych, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Dlatego określić mogą to dwa słowa, w których Jaś po prostu: DZIĘKUJE WSZYSTKIM!

Historia o wyprawie tyskich policjantów porwała serca wielu osób

Między innymi policjantów z jednostek, przez których teren przeszli tyscy policjanci. Jaś zdobył sympatię funkcjonariuszy województwa podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Otrzymał od nich wiele pamiątek i prezentów. Jednak Jasia pokochało wiele osób. Świadczy o tym także fakt, że przelewy były dokonywane nawet z za granicy. Ponadto w dalszym ciągu otrzymujemy telefony z drugiego końca Polski z pytaniami w jaki sposób można wpłacać pieniądze dla Jasia aby mu pomóc. Dlatego też informujemy, iż jest możliwość wparcia chłopca przekazując darowiznę na konto Fundacji "Gwiazda Nadziei" ul. H. Dąbrowskiego 22; 40-032 Katowice, gdzie Jaś jest podopiecznym.

NUMER KONTA: 32 1940 1076 3045 2145 0003 0000 - z dopiskiem: dla Jasia Paszek

Cieszymy się, że akcja osiągnęła więcej niż było zakładane. Prócz pokonania Głównego Szlaku Beskidzkiego, wyjątkowego uczczenia 100-lecia powstania Policji oraz zebrania podwójnie zakładanej kwoty na rehabilitacje, Jaś zdobył sympatię wielu osób, które chcą mu pomagać. Jeszcze raz dziękujemy inicjatorom akcji oraz wszystkim, którzy zaangażowani się w realizację tego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również