Wiadomości z Tych

Tyscy policjanci przeszli dla Jasia już ponad połowę trasy

  • Dodano: 2019-05-06 13:30

Dzisiaj dziesiąty dzień charytatywnej wędrówki dla 6-cio letniego Jasia.

Tyscy policjanci przeszli już ponad połowę trasy

Przed nimi jeszcze około 230 km. Na szczęście na swojej drodze spotykają same pomocne i życzliwe osoby, dzięki którym ich akcja nabiera jeszcze większego znaczenia.

W majówkowy weekend Michał z Piotrem dotarli na kolejny szczyt z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, gdzie mogli nacieszyć się widokami na Cergowej. Następne kilometry przemierzyli wspólnie z ekipom wsparcia z KPP Jasło.

Z soboty na niedzielę tyscy podróżnicy zostali ugoszczeni przez mundurowych z Komisariatu w Krynicy-Zdroju i po „naładowaniu baterii”, wrócili na szlak ze zdwojoną siłą dzięki czemu przeszli w dwa kolejne dni trasę zaplanowaną na trzy dni. Dzięki czemu dzisiaj Piotr z Michałem zamierzają przebyć odcinek Rytro-Krościenko, która pierwotnie zaplanowana była na wtorek. Dzisiejszy odcinek mundurowi przemierzą wspólnie z Komendantem KMP Nowy Sącz insp. Jarosławem Tokarczyk.

Pogoda jak sami twierdzą ich nie rozpieszcza i w trakcie tych 10 dni wędrówki doświadczyli na własnej skórze dobrodziejstw i mankamentów wszystkich czterech pór roku. Począwszy od przyjemnej słonecznej pogody skończywszy na śnieżnej zawierusze.

Za policjantami już ponad połowa trasy. Wczoraj „na ostatniej prostej” odcinka tyskich stróżów prawa powitał Komendant Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju asp.szt. Roman Żukiel, który jak sami podróżnicy stwierdzili „przywitał ich po królewsku”. W przypadku tak długich wędrówek przy zmieniającej się tak dynamicznie pogodowej aurze nocleg w ciepły pokój na łóżku jest iście królewskim doznaniem .

Na swojej drodze tyscy policjanci mogli liczyć na wsparcie i życzliwość nie tylko ze strony innych policjantów ale również takich osób jak Pan Antoni Rysiewicz z Grybowa, który przeczytał o akcji w internecie i czekał na naszych podróżników na Kozim Żebrze.

Pani Zofia, która zaoferowała naszym wędrowcom nocleg oraz ciepły posiłek, a także Pan Piotr, właściciel Chaty w Przybyszowie który zaoferował Michałowi i Piotrowi „przepyszną jajecznicę”.

Te drobne gesty życzliwości oferowane przez wcześniej nieznane osoby oraz zawodowa policyjna solidarność sprawiają, że charytatywna wyprawa dla Jasia nabiera głębszego sensu i udowadnia, że dla słusznej sprawy warto się poświęcić.

Pamiętajmy cały czas o najważniejszej w tej wyprawie osobie - Jasiu!

Pomóc Jasiowi może każdy. W inicjatywę włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać środki na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Jaś jest podopiecznym fundacji "Gwiazda Nadziei", gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również