Wiadomości z Tych

1 listopada - darmowa komunikacja

  • Dodano: 2018-11-01 07:45, aktualizacja: 2018-10-31 12:23

W tym roku pasażerowie komunikacji miejskiej w Tychach po raz kolejny będą mogli korzystać z niej we Wszystkich Świętych za darmo. Zarządzenie w tej sprawie Andrzej Dziuba – prezydent Tychów podpisał 9 października ubiegłego roku.

Urzędnicy chcą zachęcić mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i podróżowania komunikacją miejską. Mniejsza liczba pojazdów na drogach usprawni dojazd do cmentarzy.

W celu ułatwienia dojazdu do lokalnych cmentarzy od środy 31 października do piątku 2 listopada zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe, do cmentarza na Wartogłowcu dodatkowe linie: CmA, CmB, CmC oraz linia CmD na trasie łączącej tyski dworzec kolejowy i obydwa cmentarze, z obsługą wszystkich przystanków. Do cmentarza przy ul. Barwnej będzie dojeżdżać dodatkowa linia: CmE.


Ponadto 1 listopada:

  • Zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii 2
  • Autobus linii 65 kursował będzie według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty.
  • Autobusy linii 536 będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta ze zmienioną trasą na terenie Miasta Mysłowice. Autobusy po obsłużeniu przystanku „Mysłowice Dworzec PKP” pojadą dalej ulicą Mikołowską, Janowską, Chopina, Moniuszki, Wielka Skotnica do przystanku „Mysłowice Kopania” wraz z obsługą po drodze przystanków „Mysłowice Cmentarz”, „Mysłowice Tesco”, „Ćmok Rondo/Janowska”, „Janów osiedle Chopina Park” ,”Mysłowice Staszica”, „Mysłowice Wielka Skotnica”, „Mysłowice Chopina”.
  • Tego dnia w godzinach 7:30 – 19.30 nie będzie obsługiwany przystanek „Mysłowice Katowicka”.
  • Autobusy linii 291 kursował będzie ze zmienioną trasą przejazdu na terenie Żwakowa. W kursach w kierunku Szpitala Wojewódzkiego w godzinach od 7:11 do 19:12 obsługiwane będą dodatkowo przystanki „Tychy Żwaków Nowa”, „Tychy Żwaków Św. Elżbiety”, „Tychy Żwaków Cmentarz” i „Tychy Żwaków Rondo”. W tym czasie nie będzie obsługiwany przystanek „Tychy Żwaków Kościół”.
  • Autobus linii 131 od przystanku „Tychy Zwierzyniec Wiosenna” będzie kursował ulicą Czarną i Oświęcimską z pominięciem przystanków: „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Pętla”.

W dniach od 30 października do 2 listopada w rejonie cmentarzy nastąpi także zmiana organizacji ruchu:

  • Przystankiem początkowym i końcowym dla linii 2 i 254 będzie przystanek „Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będzie obsługiwany przystanek „Wartogłowiec Pętla”, „Wartogłowiec Szkoła”, „Wartogłowiec Beskidzka”. Autobus linii 2 będzie realizował odjazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” zgodnie z rozkładem jazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Beskidzka”.

W dniach od 30.10.2018 r. do 31.10.2018 r. oraz w dniu 02.11.2018 r. autobus linii 131 po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” do przystanku „Tychy Wartogłowiec Wiadukt” pojedzie ul. Cmentarną wraz z obsługą przystanku zastępczego „Tychy Wartogłowiec Szkoła” (przeniesionego w rejon skrzyżowania z ul. Dzwonkową), ul. Goździków, Cmentarną, Dzwonkową, Beskidzką. Analogicznie w kierunku przeciwnym. W kursach tych nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Cmentarna.


W dniach od 30.10.2017 r. do 31.10.2017 r. oraz w dniu 02.11.2017 r. autobus linii „L” po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” do przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” pojedzie ulicą Beskidzką, Goździków, Cmentarną, Dzwonkową wraz z obsługą przystanku zastępczego „Tychy Wartogłowiec Szkoła” (przeniesionego w rejon skrzyżowania z ul. Dzwonkową). Dalej według obowiązującej trasy przejazdu. W kursach tych nie będzie obsługiwany przystanek: „Tychy Wartogłowiec Pętla”.

W dniu 01.11.2017 r. przystankiem początkowym i końcowym dla linii „L” będzie przystanek „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki na odcinku od: „Tychy Wartogłowiec Pętla” do „Tychy Czułów Narcyzów”.


W dniach od 30.10.2017 r. – 02.11.2017 r. autobusy nie będą wjeżdżać na parking cmentarza przy ul. Barwnej.

- Prosimy w tym okresie korzystać z przystanków zastępczych przy głównej drodze – mówi Andrzej Ochman, dyrektor MZK Tychy.

- W związku z tym, iż 02.11.2018 r. (piątek) jest w większości szkół dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, w tym dniu zostaną zawieszone linie szkolne: Sz1, Sz2, Sz3, Sz4, 95, 252, 253 – dodaje dyrektor.

Pozostałe autobusy i trolejbusy linii MZK Tychy w dniach 30.10.2017 r. – 31.10.2017 r. i w dniu 02.11.2017 r. będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze, natomiast dnia 01.11.2017 r. zgodnie z rozkładem obowiązującym w niedziele i święta.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Na ulicy Nowokościelnej od 30 października od godz. 8.00 do 2 listopada, a na ulicy Kościelnej od 31 października będzie się odbywał ruch jednokierunkowy.

Na ulicy Oświęcimskiej w poniedziałek staną dwa znaki „zakazu zatrzymywania się” z tabliczkami: „Nie dotyczy autobusów MZK”. Na tej samej ulicy (przed skrzyżowaniem z ulicą Bratków) pojawią się znaki „zakazu skrętu w lewo” oraz na wlocie do ulicy Bratków znak „nakaz jazdy w prawo za znakiem”.

Na ulicy Jaskrów w rejonie posesji nr 44 i 62 pojawi się znak „zakazu zatrzymywania się” (30.10 - 2.11).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również