Wiadomości z Tych

Urodzeni w czepku... medycznym

  • Dodano: 2021-07-12 11:00

Lekarze czy pielęgniarze przede wszystkim – chyba od zawsze i bez względu na wiek – kojarzą nam się głównie z nieskazitelnie białymi o czystymi ubraniami, kitlami, białymi klapka mina nogach oraz stetoskopem przewieszonym przez szyję jak wisiorek. Przez lata nie zmieniło się zbyt wiele w tym obrazie – może jedynie zmieniła się nieco moda na co, co na siebie zakładać w miejscu pracy – i tyczy się to również nakryć głowy.

Czepki medyczne – kto i w jakich sytuacjach musi o nich pamiętać?

Jak się łatwo domyślić, czepki medyczne przeznaczone są dla specjalnych części oddziałów służby zdrowia, a nie dla absolutnie wszystkich. Obowiązek wkładania na głowę odpowiedniego, higienicznego nakrycia, leży na osobach bezpośrednio związanych z blokiem operacyjnym oraz pokojem zabiegowym. Zgodnie ze sztuką lekarską przeprowadzanie jakichkolwiek operacji czy zabiegów na pacjencie wymaga posiadania odpowiedniego stroju oraz dezynfekcji. Noszenie czepka ma zapobiec pojawieniu się włosa w najmniej odpowiednim miejscu  - na przykład w otartej ranie chorego, gdyż może to doprowadzić do bardzo niebezpiecznego stanu zapalnego. Schludnie schowane pod czepkiem włosy mają tam pozostać do końca zabiegu, a sam czepek ma tworzyć jeszcze dodatkową, higieniczną zaporę dla potu, który z wysiłku pojawia się w trakcie operacji. Z tego powodu znane firmy sprzedające odzież medyczną – jak www.medhoodie.pl, oferowane czepki medyczne wykonane są z jedynie najlepszych gatunkowo materiałów, naturalnych, chłonących wodę oraz pot, zapewniających higieniczne warunki pracy przez cały czas. Reasumując, czepek powinien znaleźć się na głowie nie tylko lekarza czy asystenta, ale także wszystkich obecnych pielęgniarek czy studentów, jeśli tacy też znajdują się na sali.

Czepki medyczne – co oznaczają dla samych pacjentów?

Najbardziej charakterystyczne elementy garderoby mają znaczenie również dla samych pacjentów – to dzięki nim z miejsca są w stanie rozpoznać osoby niosące pomoc czy będące w stanie udzielić rzeczowych informacji na temat zdrowia bliskich czy wyników operacji. Czepki medyczne, chociaż bardzo niepozorne, mogą wzbudzać zaufanie i kojarzyć się ze zdrowiem i bezpieczeństwem zupełnie podprogowo. Szczególne znaczenie tego typu czepki mają w przypadku dziecięcych oddziałów, na których również zdarzają się konieczne operacje. Nakrycie głowy może obawiające się operacji dziecko nieco uspokoić czy nawet miejscami rozbawić. Wiedzą o  tym doskonale sprzedawcy specjalistycznej, medycznej odzieży – www.medhoodie.pl, zapewniające całą gamę różnorodnych kolorów.

Jeśli chodzi o samą kolorystykę, faktycznie, jeszcze kilka lat temu lekarz czy pielęgniarka zobowiązani byli do noszenia stonowanych, najlepiej białych czy zielonych kitli czy bluz medycznych. Dzisiaj przymus ten został zniesiony, a tym samym przyszedł czas na modę oraz trendy w tym dziale odzieży. Moda polega głównie na wybieraniu zamiast stonowanych, niepozornych kolorów mocne, żywe barwy, charakterystyczne i od razu rzucające się w oczy. W przypadku wielu lekarzy stają się one niemal znakiem rozpoznawczym, po którym są bezbłędnie i szybko rozróżniani na szpitalnych korytarzach. To ważny aspekt szczególnie z punktu widzenia pośpiechu, jaki jest nieraz absolutnie wymagany, konieczny i niezbędny, aby uratować czyjeś życie. Z kolei na dziecięcych oddziałach najlepiej sprawdzają się wesołe, zadrukowane czepki, wywołujące uśmiech na maleńkich, zafrasowanych twarzyczkach. A jak wiadomo – uśmiech dziecka zawsze jest bezcenny.

Promocja sklepu internetowego jak rozpocząć proces, który przyniesie efekty? 

Posiadając sklep internetowy, warto zadbać o jego reklamę w sieci. Z pomocą przychodzi firma Algov, która specjalizuje się w takich działaniach. Duży nacisk należy położyć również na dobranie odpowiedniej grupy docelowej, aby zmaksymalizować konwersję. Jeżeli sprzedaż w sklepie pomimo odpowiednio dobranej grupie docelowej nie spełnia naszych oczekiwań i konwersja jest na niskim poziomie, warto wtedy zastanowić sie nad wdrożeniem odpowiednich działań pod kątem UX.
 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.