Wiadomości z Tych

Surowce spożywcze - gdzie można je znaleźć?

  • Dodano: 2020-06-03 14:45

Surowce spożywcze to między innymi produkty naturalne, takie jak owoce, warzywa czy mleko. Niektóre z nich wykorzystywane są do produkcji przetworów, czy też spotykanych na sklepowych półkach artykułów spożywczych. Do wytwarzania wysokiej jakości produktów przydadzą się surowce ze sprawdzonych źródeł. Gdzie można ich szukać?

 

Surowce spożywcze – na co należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniach?

O jakościowych produktach najczęściej świadczą certyfikaty i oznaczenia znajdujące się na opakowaniach. Dzięki nim możemy mieć pewność, że kupowane przez nas jedzenie pochodzi ze sprawdzonego źródła, spełnia normy produkcyjne, a użyte surowce spożywcze są najwyższej jakości. Producenci żywności wymagają od dostawców podania w specyfikacji wartości odżywczych, alergenów oraz GMO. Muszą je posiadać nawet surowce z pozoru dobrze znane, ponieważ w razie kontroli konieczne jest pokazanie właściwej dokumentacji. Bardzo istotne jest, by klienci mieli dostęp do powszechnie dostępnego katalogu surowców. Jeśli wybrany dostawca nie mówi całej prawdy, to lepiej zrezygnować z jego usług i zdecydować się na coś bardziej przejrzystego.

Surowce spożywcze i ich bezpieczeństwo

Zanim przejdziemy do zamieszczenia konkretnych miejsc, gdzie można znaleźć surowce spożywcze, warto pokrótce wspomnieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając producenta. Musimy mieć pewność, że surowce spożywcze są przechowywane w bezpieczny sposób. Złe magazynowanie może wpływać na jakość produktów, a przecież zależy nam na tym, by była ona jak najwyższa. Na przechowywanie wpływ ma między innymi temperatura, jaka panuje w przechowalni, wilgoć, oświetlenie, a także odpowiednia cyrkulacja powietrza. Jeśli jakiś producent robi to niewłaściwie, to surowce mogą być wysuszone lub powoli gnijące. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku owoców i warzyw, a także mleka i jaj. To surowce, które w łatwy sposób ulegają zniszczeniu, więc należy o nie zadbać. Uczciwi dostawcy wiedzą, jak bardzo jest to istotne, dlatego zwracają na to szczególną uwagę. Ogromnie ważne są również opakowania, które zapewniają żywności większe bezpieczeństwo.

Skąd wziąć surowce spożywcze wysokiej jakości?

Najpopularniejsze surowce spożywcze, jak na przykład warzywa czy jaja, możemy z powodzeniem znaleźć w zwykłych supermarketach. Jednak nie ma pewności, że pochodzą one ze sprawdzonych i ekologicznych źródeł. Niektóre sklepy mogą na tym bardzo oszczędzać. Osoby bardziej zaznajomione z tematem mogą skorzystać z usług lokalnych dostawców, którzy pobierają surowce prosto od rolników i hodowców zwierząt. Mamy wtedy pewność, że raczej w żaden sposób nie są przetworzone i można je spokojnie spożywać lub wykorzystywać do produkcji, jednak nie każdy ma do nich dostęp. Omawiane produkty są dostępne także na niektórych stronach internetowych, zajmujących się ich dystrybucją. Dobrym źródłem surowców spożywczych jest strona http://oqema.pl/produkty/branza-spozywcza-i-paszowa/. Można tam znaleźć sprawdzone surowce pochodzące od znanych i docenianych producentów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.