Wiadomości z Tych

Suplementy dla koni - doskonałe uzupełnienie diety Twojego zwierzęcia!

  • Dodano: 2019-10-08 12:30

Każda osoba, która ma do czynienia z żywieniem koni doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ogromny wpływ ma odpowiednio zbilansowana dieta na rozwój zwierzęcia, a także jego wydajność. Sama pasza to dla konia zdecydowanie za mało. Właśnie dlatego właściciele koni decydują się na zakup suplementów.  

Suplementy dla koni - w czym pomagają?

Odpowiednio dobrane suplementy dla koni potrafią bardzo pozytywnie wpłynąć na ich kondycję. Zadziałają także prozdrowotnie. Można tu mówić między innymi o łagodzeniu podrażnień układu pokarmowego, zwiększeniu apetytu, czy też leczeniu zaburzeń żywieniowych. Suplementy dla koni uzupełniają również braki wynikające z przebytych chorób, a także nieprawidłowo układanej diety. Preparaty potrafią także zmniejszyć zaburzenia w funkcjonowaniu konkretnych organów. Stosowanie suplementów dla koni sprawia, że zwierzęta zyskują lepszą kondycję, poprawia się ich wygląd (głównie sierści), zwiększa się wytrzymałość (np. w trakcie treningów), a także dostają dodatkową dawkę energii. 

Suplementy dla koni - kiedy stosować?

Suplementy dla koni sprawdzają się w wielu sytuacjach. Najczęściej właściciele zwierząt sięgają po nie jednak w konkretnych przypadkach. Mowa tutaj o pomocy przy: zwiększonym wysiłku fizycznym, chorobie, rekonwalescencji, okresie krycia, okresie źrebności. Suplementy wzmacniają zwierze również  w porze upałów jak i zimy. Wówczas zredukowana zostaje ilość witamin w pożywieniu, ponieważ prawie cała zawartość witamin w sianie, a także owsie silosowanym ulega rozkładowi. Suplementy dla koni stosuje się również w celu wyrównania niedoborów witamin. 

Suplementy dla koni - gdzie kupić i jak stosować?

Miejsc, w których można kupić suplementy dla koni jest naprawdę wiele. Takie produkty można nabyć zarówno w punktach stacjonarnych jak i on-line. Te drugie mają przewagę w postaci zaoszczędzonego czasu jak i możliwości dokonywania porównać. Opisy na stronie np. https://vital.sklep.pl/suplementy są na tyle czytelne, że spokojnie można samemu wybrać odpowiedni preparat dla swojego zwierzęcia. Bardzo ważne jest to, by przeanalizować informacje na temat sposobu dawkowania. Tylko właściwe podawanie może mnie wpływ na poprawę kondycji i zdrowia zwierzęcia. Odpowiednie rozprowadzenie preparatu np. zmieszanie z innym pokarmem wpłynie z kolei na łatwość podania i zwiększoną chęć przyjęcia takiego posiłku przez konia. Warto tu jeszcze zaznaczyć, ze mimo wszystko suplementacja zwierząt powinna odbywać się po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii wyspecjalizowanym w zagadnieniach dotyczących koni. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.