Wiadomości z Tych

Oklejanie samochodów - garść informacji

  • Dodano: 2017-11-27 11:15

Kiedy na naszym samochodzie pojawiają się zarysowania czy uszkodzenia najczęściej myślimy o poprawie jego wyglądu, czyli na przykład lakierowaniu. Jednak nie wszyscy wiedzą że istnieje tańszy sposób na poprawienie ogólnego wyglądu auta.

Oklejanie i korzyści jakie ze sobą niesie

Oklejanie samochodów, to po prostu zmiana jego koloru którą uzyskujemy naklejając specjalną folię. Naklejanie przeprowadzamy za pomocą kleju, który jest na tyle mocny że folia nie będzie odrywać się od karoserii. Wymagana jest znajomość specyfikacji folii i znajomość techniki oklejania, co pozwoli nam uniknąć dodatkowych kosztów czy tzw. "niedoróbek". Dlatego zaleca się  by takie prace zlecać specjalistom, którzy znają się na swoim fachu. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne oklejenie auta, ryzykujemy pogorszenie jego wyglądu a być może nawet uszkodzenie karoserii.

Takie oklejenie samochodu ma jednak sporo zalet, więc nie powinniśmy specjalnie narzekać na finalny efekt. Po pierwsze odpada nam konieczność lakierowania wozu, co niesie ze sobą oszczędności. Po drugie możemy na swoim aucie umieścić logo lub reklamę, promując swoja firmę lub czyjąś- wtedy możemy dodatkowo zarobić. Samochody zawsze przykuwały wzrok, więc taka reklama będzie bardzo efektywna.

Oklejanie samochodów na Śląsku oferuje wiele zakładów, zajmujących się tym profesjonalnie. Dodatkowo folia taka jest zawsze wysokiej jakości, co sprawia że  obcy ludzie nie będą w stanie odróżnić auta oklejonego od lakierowanego.

Największą jednak zaletą jest kwestia tego jak łatwo oklejony samochód można przywrócić do stanu poprzedniego. Odklejanie folii nie uszkadza lakieru i w momencie kiedy aktualny wzór nam się znudzi, możemy zlecić naklejenie innego lub przywrócenia wozu do stanu sprzed oklejenia.

Rodzi to inne korzyści, ponieważ taki samochód możemy później sprzedać w oryginalnym stanie a kupujący nawet nie będzie wiedział że kiedyś była na nim folia.

Sprawdź ofertę na oklejanie samochodów Śląsk.

Przygotowanie samochodu

Udając się do firmy, który oferuje oklejanie samochodów na Śląsku, trzeba mięć jakiś wstępny pomysł jaki efekt chcemy osiągnąć. Oczywiście profesjonaliści z chęcią nam pomogą, jednak nawet oni muszą wiedzieć czego mniej więcej oczekujemy, by móc zasugerować co dodać a co zmienić. Osobistą bardzo satysfakcjonującą kwestią będzie wybranie ostatecznej opcji kolorystycznej.

Auto przed samym nałożeniem musi zostać dokładnie umyte. Z uwagi na fakt że wystarczy ziarnko brudu aby pod folię dostało się powietrze. Nie trzeba mówić że to zmarnuje cały efekt włożonej pracy i pieniędzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.