Wiadomości z Tych

Obuwie medyczne damskie - przy jakich problemach mogą pomóc?

  • Dodano: 2019-10-28 11:30

Obuwie mają chronić stopę przed urazami jak i zapewniać wygodę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że buty mogą mieć przeznaczenie medyczne a nawet poprawiać sylwetkę. Przyjrzyjmy się, jakim zastosowaniom medycznym może posłużyć obuwie medyczne.

Obuwie medyczne damskie redukujące wady postawy

Obuwie medyczne, inaczej nazywane ortopedycznym, pozwala zredukować wady postawy. Garbienie się, krzywy chód mogą bardzo utrudniać codzienne funkcjonowanie i powodować boleści. Można im zapobiec, chodząc w butach medycznych. Najczęściej mają one formę wsuwanych klapek. Dzięki temu wygodnie je założyć, a dodatkowo zapewniają przepływ powietrza. Mogą być też zapinane na rzep lub regulowane za pomocą sprzączek. Ich atutem jest profilowana podeszwa, która wymusza prawidłową postawę ciała. Dzięki temu redukuje się błędy w sylwetce, i przez zmianę postawy zaczynają pracować mięśnie, które dotąd pozostawały nieużywane. Ich stymulacja powoduje, że stają się silniejsze a więc stabilizują kręgosłup. Mięśnie pośladków i talii pozostają podczas chodzenia w napięciu, dzięki czemu korygują postawę. Obuwie medyczne jest więc idealnym prozdrowotnym rozwiązaniem codziennego użytku.

Obuwie medyczne damskie – buty antycellulitowe

Obuwie medyczne może pomóc w pozbyciu się uporczywego cellulitu. Choć nie jest to zastosowanie typowo medyczne, buty antycellulitowe są wykonane z nie mniejszą pieczołowitością niż typowe buty ortopedyczne. Ich najważniejszą cechą, wpływającą na redukcję cellulitu jest nietypowy kształt podeszwy. Jest to niewysoki koturn, który unosi się od pięty do palców stopy. Jest to więc odwrotny projekt niż w zwykłych butach. Podeszwa taka wymusza napięcie i rozciągnięcie łydki oraz mięśni dwugłowych uda, a więc inną ich pracę, dzięki której cellulit z tyłu ud jest rozbijany. Poza tym, przyjęta dzięki butom prawidłowa postawa ciała usprawnia krążenie krwi w nogach zapobiegając zakrzepom. Dzięki kształtowi podeszwy kolana pozostają zawsze lekko ugięte, co przekłada się na odciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, na którego ból uskarża się wiele osób. Tutaj znajdziesz różne warianty obuwia medycznego https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-damskie. Jeśli chodzi o dizajn, buty antycellulitowe, mają zwykle formę wsuwanych klapek bądź chodaków. W pierwszym przypadku trzymają się na pasku, który może być wykonany z materiału lub skóry. Szerokość paska w klapkach jak i przodu w chodakach reguluje się za pomocą sprzączki i dziurek. Powyższe właściwości sprawiają, że obuwie medyczne damskie nie tylko dba o wygląd ale też o zdrowie osoby, która je nosi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.