Wiadomości z Tych

Mam kilka chwilówek po terminie spłaty! Co mam zrobić?!

  • Dodano: 2020-06-24 12:30

Nieustanny rozwój instytucji pozabankowych i ich usług sprawia, że Polacy coraz chętniej sięgają po pożyczki. W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe mają mniej restrykcyjne wymagania i są bardziej elastyczne, co ułatwia zaciągnięcie zobowiązania. Niestety problem pojawia się wraz z terminem spłaty. Co robić, gdy nie ma środków na spłatę? Z pomocą przychodzi konsolidacja chwilówek po terminie.

 

Czym jest konsolidacja?

Konsolidację definiuje się jako zsumowanie wszystkich do tej pory zaciągniętych zobowiązań w jedno, na podstawie nowej umowy pomiędzy instytucją finansową a pożyczkobiorcą. Nowe zobowiązanie dzieli się na raty w ilościach i wysokości dopasowanej do indywidualnych możliwości pożyczkobiorcy. W praktyce oznacza to, że okres spłaty ulega wydłużeniu nawet o kilkanaście miesięcy.

W ten sposób zyskujesz czas na to, aby pozyskać pieniądze na uregulowanie długu, a miesięczna rata jest o wiele niższa niż suma dotychczasowych zobowiązań. Dzięki temu odciążasz swój miesięczny budżet domowy. O konsolidacji chwilówek najlepiej pomyśleć, zanim upłynie termin ich spłat. Jeśli go przegapiłeś, możesz skorzystać z usługi po terminie w firmach pożyczkowych. Banki niestety Ci odmówią, ponieważ dokładnie weryfikują wiarygodność swoich klientów. Jeśli masz nieuregulowane zadłużenie, to będzie to widoczne BIK.

Taki klient dla banku jest niewypłacalny, więc wniosek zostaje odrzucony. Natomiast instytucje pozabankowe stosują mniej restrykcyjne wymagania, dzięki czemu konsolidacja chwilówek po terminie jest możliwa. Pożyczkodawcy pozytywnie rozpatrują wnioski nawet wtedy, gdy widniejesz w BIK. Ważne, abyś posiadał stałe źródło dochodu. Nie musi to być tylko i wyłącznie umowa o pracę, ale również inne regularne wpływy jak umowa zlecenie, umowa o dzieło czy renta. Ponadto musisz przedstawić dowód osobisty, rachunek bankowy i podać numer telefonu.

Czy konsolidacja chwilówek po terminie się opłaca?

Jakakolwiek próba spłaty zaciągniętych zobowiązań, to lepsze rozwiązanie niż bagatelizowanie sytuacji. W przypadku pożyczek krótkoterminowych każdy dzień zwłoki generuje dodatkowe koszty. Konsolidacja chwilówek po terminie to koło ratunkowe dla osób, które nie mają z czego spłacić zaciągniętych zobowiązań. Taka opcja nie tylko pomoże Ci wyjść z długów, ale również zatrzyma lawinę pobocznych kosztów.

Dość niska rata i wydłużony okres spłaty to ogromna ulga dla Twojego portfela. Tym bardziej że rata konsolidacji jest indywidualnie dostosowywana do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Wybierz taki okres kredytowania, aby móc spokojnie spłacać dług i jednocześnie mieć odłożone pieniądze na podstawowe rachunki czy produkty.

Czym kierować się, wybierając ofertę konsolidacji chwilówek?

Chwilówki konsolidujesz po to, aby pozbyć się zadłużenia i wyjść z długów. Choć takie rozwiązanie daje Ci ogromną szansę na wyjście z pętli chwilówek, to niestety wiąże się z dodatkowymi, często nie małymi, kosztami. Dlatego przed wyborem konkretnej oferty, musisz prześledzić co najmniej kilka, a nawet kilkanaście, aby wybrać najlepszą. Zwróć uwagę na:

• prowizję - konsolidacja chwilówek po terminie, tak jak wszystkie inne produkty finansowe, wiąże się z zapłatą prowizji, czyli opłata pobieraną przez instytucje w zamian za pożyczenie Ci pieniędzy,

• wysokość raty i okres kredytowania- im mniejsza rata, tym lepiej. Niestety niższa kwota oznacza dłuższy okres spłaty, a tym samym wyższe całkowite koszty konsolidacji,

• dodatkowe opłaty - mogą być naliczane np. za opóźnienia w spłacie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.splatachwilowek.pl/konsolidacja-chwilowek/konsolidacja-chwilowek-po-terminie/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.