Wiadomości z Tych

Jakie są możliwości inwestowania w nieruchomości?

  • Dodano: 2019-01-03 10:30

Zainteresowanie lokowaniem kapitału na bankowych lokatach z uwagi na ich niskie oprocentowanie jest coraz mniejsze. Wzrasta za to zainteresowanie alternatywnymi produktami inwestycyjnymi. Od dłuższego już czasu coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w nieruchomości. Jak inwestować w nieruchomości, aby zarobić jak najwięcej?

Inwestowanie w pokoje hotelowe

Możliwości inwestowania w nieruchomości jest co najmniej kilka. Oprócz inwestycji znanych od lat pojawiają się na rynku również zupełnie nowe możliwości. Jedną z nich jest inwestowanie w pokój w hotelu. Inwestycja ta polega na tym, że osoba dysponująca kapitałem, który chce zainwestować zakupuje w hotelu apartament. Kupiony apartament przekazywany jest następnie zarządcy. Oczywiście z zarządcą należy zawrzeć umowę wynajmu. Tego typu umowy są długoterminowe, zawiera się je przynajmniej na okres 10 lat. Dochód pochodzący z wynajmu apartamentu przekazywany jest jego właścicielowi. Inwestowanie w tak zwany condohotel wymaga od inwestora posiadania kwoty około 200 tysięcy złotych – wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się hotel. Wysokość dochodu właściciel apartamentu może określić z góry. Możliwe jest także uzależnieni go od wypracowanego przez hotel dochodu. W przypadku inwestowania w pokój w hotelu rentowność jest wysoka; ocenia się, że minimalny zysk w skali roku to około 5 procent, a maksymalny przynajmniej 9 procent. Inwestowanie w pokoje hotelowe zaliczane są jednak do inwestycji o stosunkowo dużym ryzyku, inwestor nie może mieć pewności, że na inwestycji zarobi.

Zakup działek pod zabudowę

Kupowanie gruntów jako rodzaj inwestycji ma w Polsce bardzo długą tradycję. Dzisiaj również jest to bardzo popularny sposób inwestowania przez osoby posiadające spory kapitał. Zdecydowana większość osób kupujących grunty robi to z myślą o ich odsprzedaży, dlatego też kupują oni przede wszystkim działki, które są przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną. Nie każda tego typu działka przyniesie równie dużą stopę zwrotu. W przypadku działek przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną największą stopę zwrotu przynoszą te działki, które położone są blisko dużych miasta. Działki położone w centrum miasta wbrew pozorom nie są najlepszą inwestycją. Przede wszystkim zakup takiej działki oznacza konieczność zaangażowania dużych środków finansowych, do tego znalezieni kupca na taką działkę może zająć bardzo dużo czasu. Decydując się na zakup działki w centrum miasta należy szukać takiej, która jest przeznaczona pod budownictwo wielorodzinne. Odsprzedanie działki deweloperowi będzie mniej problematyczne niż znalezienie indywidualnego klienta.

Inwestowanie w pokoje hotelowe czy w zakup działek przeznaczonych pod zabudowę to tylko dwa przykłady możliwości inwestowania w nieruchomości. Osoby zainteresowane takimi sposobami inwestowania mają do wyboru znacznie więcej możliwości. Popularne już od dłuższego czasu jest na przykład inwestowanie w zakup mieszkań przeznaczonych na wynajem. Przybywa również osób inwestujących w zakup mieszkań z myślą o ich szybkiej odsprzedaży.

Więcej artykułów znajdziesz na inwestujwnieruchomosci.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.