Wiadomości z Tych

Jak znaleźć powierzchnię magazynową dla sklepu internetowego?

  • Dodano: 2024-02-21 13:30

Prowadzenie własnego biznesu e-commerce wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniej powierzchni magazynowej. Jest to ważne dla sprawności i wydajności działania każdej firmy. Wszelkie przestoje spowodowane brakiem miejsca mogłyby doprowadzić do strat przedsiębiorstwa. Rozwiązań jest kilka. Można zdecydować się na budowę własnego magazynu, dropshipping lub wynajem magazynu.

Jak szukać magazynu do obsługi sklepów internetowych?

Wiele firm decyduje się na wynajem powierzchni magazynowej od firmy zewnętrznej. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Nowoczesne powierzchnie magazynowe dedykowane są firmom handlowym, usługowym, kurierskim i przedsiębiorstwom produkcyjnym. Opcja wynajmu znacznie ogranicza koszty działalności, gdyż eliminuje konieczność np. zatrudniania pracowników zajmujących się przyjmowaniem i wydawaniem towarów. Ponadto firma nie musi martwić się organizacją i kontrolowaniem całej działalności. Magazyn e-commerce można często wynająć wraz z usługą fulfillmentu. Wtedy to firma zewnętrzna nie tylko udostępnia powierzchnię hali do przechowywania towarów, ale też zajmuje się obsługą wysyłki, zarządza zapasami, pakuje towary, wysyła je oraz obsługuje zwroty.

W jaki sposób szukać magazynu do obsługi sklepów internetowych? Pierwszym krokiem jest określenie swoich potrzeb, wymagań i możliwości. Poprzez ustalenie swoich oczekiwań, łatwiej będzie nam wybrać optymalne rozwiązanie. Warto przeanalizować oferty doświadczonych operatorów. Dobrze, jeśli mieli oni już kontakt z towarem o takiej samej specyfice jak nasz. Dzięki temu ich wyposażenie i obsługa nie będzie pozostawiała wiele do życzenia. Nie bez znaczenia jest doświadczenie firmy wynajmującej powierzchnię magazynową. Musi ona umieć dobrze obchodzić się z dużą liczbą towarów o małych gabarytach.

Na co zwrócić uwagę wybierając magazyn dla e-commerce?

Wybierając magazyn dla sklepu internetowego, warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • lokalizacja- tańsze są magazyny zlokalizowane w podmiejskich strefach przemysłowych,
  • wygoda operacji przeładunkowych- magazyn powinien być usytuowany w taki sposób, aby dostęp do niego był komfortowy, zarówno dla mniejszych, jak i dużych pojazdów ciężarowych,
  • wydajny system magazynowy- wszelkie regały muszą odpowiadać specyfice towarów, jeżeli chodzi o ich wagę i wymiary,
  • możliwość dostosowania warunków przechowywania do konkretnych towarów (np. temperaturę),
  • możliwość pracy 24 h/dobę.

Magazyn do obsługi sklepu internetowego można znaleźć np. na enemer.pl. Firma ta dysponuje dużą przestrzenią do przechowywania oraz wykwalifikowaną obsługą.

Wynajem odpowiednio wybranego magazynu pozwala na prawidłowe i skuteczne przetwarzanie zamówień i znacząco przyśpiesza realizację dostaw.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.