Wiadomości z Tych

Ile trwa pozycjonowanie strony?

  • Dodano: 2022-04-25 18:30

Szybki rozwój Internetu sprawił, że większość przedsiębiorców przenosi się do sieci. Każdemu zależy na dotarciu do jak największego grona odbiorców, a co za tym idzie, każdy podejmuje się działań, które umożliwiają im dużą widoczność w sieci. Działaniem przynoszącym najlepsze rezultaty jest pozycjonowanie strony internetowej. Jeśli jesteś właścicielem witryny i chcesz prześcignąć konkurencję, powinieneś dowiedzieć się, czym jest pozycjonowanie, jakie korzyści z tego płyną i na czym to polega. Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz w treści tego artykułu.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to szereg działań związanych z daną stroną internetową, których celem jest zwiększenie widoczności w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie jest popularną usługą, która przynosi zadowalające rezultaty, dlatego decyduje się na nią coraz więcej właścicieli witryn. Jedną z wielu korzyści wypozycjonowanej strony internetowej jest realna przewaga nad konkurencją, co naturalnie przekłada się na wyższy wskaźnik sprzedaży. O tym, dlaczego warto rozważyć pozycjonowanie swojej strony WWW, dowiesz się z dalszej części artykułu.

Dlaczego warto zadbać o wysoką pozycję w wyszukiwarkach?

Wysoka pozycja w wyszukiwarce to przede wszystkim większy ruch na stronie, ale także większe zaufanie wśród odbiorców. Internauci w głównej mierze decydują się na odwiedzanie pierwszych wyników wyszukiwarki, darząc je większym zaufaniem. Skoro Google postanowił zaproponować je jako pierwsze, muszą być najtrafniejsze, prawda? Faktem jest, że witryny, które przodują w wynikach wyszukiwarek, musiały przejść proces pozycjonowania. Zostały dopasowane do wymagań algorytmów Google, które decydują o kolejności wyświetlania wyników w wyszukiwarce. Im przyjaźniejsza względem tych algorytmów jest Twoja witryna, tym większe szanse na to, że znajdzie się w TOP 3 wyników.

Na czym polega pozycjonowanie strony?

Podejmowanie się samodzielnego wykonywania działań z zakresu pozycjonowania, wymaga odpowiedniej wiedzy i czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów SEO, czyli podjęcie się współpracy z renomowaną agencją marketingową. Już na samym początku będziesz mógł skorzystać z darmowego audytu SEO, na podstawie którego, specjaliści określą, jakie zmiany powinny zostać wprowadzone na Twojej stronie, aby była ona przyjaźniejsza względem algorytmów Google. Jakie działania wchodzą w skład usługi pozycjonowania?

  • optymalizacja treści na stronie

Teksty na Twojej stronie internetowej muszą być wykonane zgodnie z zasadami SEO – zawierać słowa kluczowe, nagłówki H1, H2, H3 i odpowiednią strukturę, nie zapominając oczywiście o tym, że należy zadbać o ich wysoką jakość.

  • optymalizacja techniczna

Wysoko pozycjonowane strony są doszlifowane pod kątem technicznym. Mowa tu między innymi o poprawności jej struktury, poprawności przekierowań w obrębie witryny oraz jej responsywności. Optymalizacja techniczna to także odpowiednie zoptymalizowanie grafik oraz wyeliminowanie wszystkich technicznych błędów.

  • link building

Specjaliści zadbają także o odpowiedni profil linkowy Twojej witryny. Polega to na pozyskiwaniu wartościowych linków na zewnętrznych serwisach, dzięki którym zwiększa się ruch w witrynie.

Współpracując z agencją marketingową, możesz liczyć także na inne usługi, np. stworzenie unikalnej wizytówki w katalogach firmy oraz kompleksową obsługę Twojego profilu w Google Moja Firma. To, oraz obsługa bloga, mogą znacznie wpłynąć na poprawę widoczności Twojej witryny.

Co wpływa na czas pozycjonowania strony internetowej?

Proces pozycjonowania strony internetowej wymaga cierpliwości. Właściciele stron WWW, którzy chcą poprawić widoczność swojej witryny, nierzadko muszą czekać miesiące, aby  zobaczyć pierwsze rezultaty. Każda strona internetowa wymaga indywidualnego podejścia, więc trudno określić, jak szybko Google ją wypozycjonuje. Na czas oczekiwania poprawy widoczności witryny wpływa wiele czynników. Oto kilka z nich:

  • branża i konkurencja

Działając w branży, która jest niszowa, masz szansę na uzyskanie wysokiej pozycji w Google w szybszym tempie. Wynika to z tego, że spopularyzowane branże mają już swoich liderów, którzy swoją pozycję na rynku budują od lat. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że niektóre branże mają narzucone liczne ograniczenia. Co więcej, powinieneś brać pod uwagę konkurencyjność fraz kluczowych. Optymalizując stronę pod kątem SEO, lepiej zdecydować się na mniej popularne słowa kluczowe, jeśli chcesz szybko zobaczyć wyniki.

  • historia domeny

Badania rynku wskazują, że tylko 20% domen, które działają krócej niż rok, mają szansę na wysokie pozycjonowanie w Google. Domeny, czyli unikalne adresy stron WWW, które posiadają długą i bezproblemową historię, są częściej nagradzane przez Google lepszą widocznością w sieci.

  • wielkość strony internetowej

Strony internetowe są różne. W zależności od ich wielkości, czyli ilości treści, liczby podstron czy też rozbudowania struktury, przeprowadzenie na nich działań SEO może wymagać większego nakładu pracy i czasu.

Ile trwa proces pozycjonowania strony?

Pozycjonowanie strony jest procesem skomplikowanym, składającym się z wielu działań, które muszą być wykonywane regularnie. Wynika to ze stale zmieniających się wymagań wyszukiwarek, które musi spełniać witryna, aby stale być widoczna w sieci. Usługa pozycjonowania nie jest więc czynnością jednorazową. Na rezultaty pozycjonowania można czekać dni lub tygodnie. Jest to proces wymagający cierpliwości, ale przynoszący ogromne korzyści. Współpraca z agencją marketingową WeNet może przyspieszyć ten proces. Dlaczego?

Już na starcie otrzymasz pomoc dedykowanego opiekuna, który przygotuje skoordynowany plan działania. Umożliwi on szybsze i skuteczniejsze działanie zespołu specjalistów, których celem jest to, aby Twoja witryna zajmowała najwyższą pozycję w Google. Dzięki temu:

  • poprawisz widoczność swojej strony internetowej w Google
  • dotrzesz do szerszego grona odbiorców
  • zdobędziesz nowych klientów i poprawisz wskaźniki sprzedaży firmy

Aby cieszyć się z korzyści płynących z posiadania wysoko pozycjonowanej strony internetowej, już dziś wejdź na WeNet.pl i rozpocznij współpracę z najlepszymi fachowcami na rynku. Ciesz się z nowych klientów każdego dnia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.