Wiadomości z Tych

Filtry Kieszeniowe - sprawdzony spoób filtracji powietrza

  • Dodano: 2021-05-06 10:00

Liczba zanieczyszczeń produkowanych przez człowieka jest ogromna i tylko aktywne działanie na rzecz poprawy tego stanu rzeczy może ochronić nas przed negatywnymi skutkami zmian środowiskowych. Jednym z elementów chroniących nasze zdrowie, każdego dnia są filtry montowane w zakładach produkcyjnych, cementowniach, szpitalach czy zwykłych biurowcach. Na właścicielach budynków ciąży obowiązek zadbania o odpowiednią jakość powietrza, panującą w budynku. 

Do tego celu wykorzystywane są filtry przemysłowe, które ograniczają liczbę cząstek stały w powietrzu, a co za tym idzie zdecydowanie mniejsza ilość trafia do naszych płuc. Co prawda nasze płuca radzą sobie z usuwaniem takich cząstek, ale do pewnego poziomu wielkości, a im większe ich nagromadzenie, tym gorsze nasze zdrowie na przestrzeni lat. Jednym z częściej stosowanych rozwiązań w budynkach są filtry kieszeniowe i to o nich pomówimy w tym artykule.

Filtry Kieszeniowe

Wiele osób pierwszy raz usłyszy o filtrach kieszeniowych z tego artykułu, więc postaramy się dokładnie wszystko wyjaśnić. Zacznijmy może od tego, że filtr kieszeniowy to poniekąd filtr kasetowy, ale zabudowany na ramce, to właśnie ich charakterystyczna budowa wyróżnia się na rynku filtrów. Filtry kieszeniowe składają się z sekwencji kieszeni, które są medium filtracyjnym, owe sekwencje przybierają kształt klina i nie posiadają usztywnień. Pomimo swojej charakterystycznej budowy, albo wręcz dzięki niej, filtry kieszeniowe znajdują zastosowanie w bardzo dużej ilości branż. Podstawowym wykorzystaniem jest montowanie ich w urządzeniach wentylacyjnych i klimatyzujących. Jednak nawet najbardziej przemyślana budowa na niewiele by się zdała, gdyby materiał z jakie wykonano filtry nie spełniałby swojego pierwotnego zadania.

Materiał filtrujący dobrej jakości to w przypadku filtrów kieszeniowych zazwyczaj specjalna mieszanka syntetycznych włókien. Gdy filtr ma być stosowany w miejscu pracy o wysokiej temperaturze i agresywnym środowisku chemicznym do gry wchodzą włókna szklane, które charakteryzują się odpornością na wysokie temperatury i żrące chemicznie środowisko. Filtry kieszeniowe biorą udział w filtracji wstępnej albo dokładnej. W przypadku filtracji dokładnej muszą zostać spełnione dodatkowe warunki do prawidłowej pracy filtra. Zmienia się nieco jego struktura oraz rama, która jest często dodatkowo uszczelniona a wkładka filtracyjna często jest zgrzewana z ramą. 

Jeżeli zależy Ci na jak najlepszej jakości filtra i masz do wyboru filtry kieszeniowe i filtry kompaktowe, to zdecyduj się właśnie na filtry kieszeniowe, gdyż są one poniekąd ulepszoną wersją filtrów kompaktowych. Jednak warto zaznaczyć, że filtry kompaktowe najlepiej radzą sobie z wyłapywaniem cząstek wielkości od 0,4 źm.

Wracając do filtrów kieszeniowych, zatrzymajmy się chwilę przy opisaniu klas filtracji. Filtry o klasach G3÷M5 mogą być z powodzeniem stosowane w systemach klimatyzacji budynków przemysłowych. Należy pamiętać, że klasa filtracji określa istotne cech filtrów jak gramatura czy przepuszczalność powietrza.

Producent Filtrów Kieszeniowych

Filtry kieszeniowe to bez wątpienia skuteczna i potrzebna metoda oczyszczania powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących filtry kieszeniowe, a jedną z lepiej znanych i cenionych jest ITCeco oferujące nie tylko filtry kieszeniowe, ale również szereg innych filtrów. Przez lata swojej działalności firma zasłynęła z profesjonalnego podejścia i produkcji sprawdzonych filtrów. Jeżeli rozważasz w najbliższej przyszłości zakupów filtrów przemysłowych warto sprawdzić ofertę ITCeco.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.