Wiadomości z Tych

Depilacja laserowa - zastanawiasz się nad tym zabiegiem? Mamy dla Ciebie cenne informacje!

  • Dodano: 2020-05-28 12:45

Depilacja laserowa to zabieg, który powoli traci łatkę ekskluzywnego. Niewątpliwie wpływ na to ma fakt zwiększenia jego dostępności. Obecnie w każdym większym mieście można bez przeszkód go wykonać. Jednak przed samą wizytą warto dowiedzieć się więcej na temat samej kuracji. Głównie z tego względu, że nie jest to pojedyncza wizyta w salonie kosmetycznym.

 

Depilacja laserowa – zalecenia i przeciwwskazania

Na początek garść informacji o tym, dla kogo jest depilacja laserowa, a kto będzie musiał z niej zrezygnować. Z dermatologicznego punktu widzenia zabieg ten dedykowany jest osobom borykającym się z wrastającymi włosami i tendencją do stanów zapalnych. W rzeczywistości jednak nie są to jedyne powody przez które zarówno kobiety, jak i mężczyźni poddają się temu zabiegowi. Spora ich część decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym ze względów estetycznych. Niechciane owłosienie wyrasta im nadmiernie np. u kobiet w okolicach ust lub mężczyzn na plecach. Czasem po prostu chcą pozbyć się włosków gdyż utrudniają one zabiegi higieniczne. Niektórzy jednak muszą o tym zabiegu zapomnieć. Do tych zaliczają się: kobiety w ciąży, osoby z chorobą nowotworową, osoby ze świeżą opalenizną, a także ci, którzy posiadają włosy rude, siwe lub blond (w miejscu zabiegu). Ten ostatni aspekt wynika z tego, że laser nie oddziałuje lub oddziałuje słabo na włosy w tych kolorach.

Depilacja laserowa – do zabiegu trzeba się przygotować!

Na zabieg depilacji laserowej nie wybierzemy się ot tak, z marszu. Pomijając fakt iż trzeba się w danym salonie kosmetycznym np. https://salonpieknecialo.pl/ umówić na konkretny termin wizyty to należy do zabiegu przygotować swoją skórę. Przede wszystkim skóra nie może być intensywnie opalona. Zaleca się odczekanie od ostatniego opalania nawet trzech tygodni. Ostawić należy również formy depilacji takie jak: wosk, pęseta, depilator czy kremy do usuwania owłosienia. Dozwolone jest korzystanie jedynie z tradycyjnej maszynki. Miejsce, które ma zostać poddane depilacji laserowej powinno zostać ogolone na dzień przed lub tego samego dnia co zabieg. Unikać przez okres około trzech tygodni przed zabiegiem należy również naparów ziołowych i herbatek odchudzających zawierających w składzie substancje światłouczulające.

Depilacja laserowa – przebieg zabiegu

Sam zabieg depilacji jest krótki i raczej niebolesny. Wszystko jednak zależy zarówno od sprzętu jakim dysponuje salon, a także osobistych odczuć klientki/klienta. Trzeba jednak wspomnieć, że depilacja to proces. Po każdym zabiegu włosy będą stawały się coraz słabsze i będzie ich mniej. Jednak do pełnego sukcesu potrzeba ok 5-6 zabiegów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.