Wiadomości z Tych

Czym jest abonament grupowy i czy warto z niego skorzystać?

  • Dodano: 2019-11-27 15:00

Abonament grupowy, nazywany także rodzinnym, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym zależy na niższej cenie i wyjątkowych warunkach. Za każdą kolejną kartę SIM cena będzie niższa, dlatego warto do abonamentu zaprosić jak najwięcej osób.

Czym jest abonament grupowy?

Abonament grupowy to bardzo atrakcyjna oferta, z której powinny skorzystać rodziny lub grupy dobrych przyjaciół. W skład takiego abonamentu wchodzą zwykle nielimitowane rozmowy, darmowe SMS, a także spory pakiet transferu danych. Rodzina może zdecydować się na ofertę bez telefonów i płacić bardzo niską kwotę co miesiąc. Abonament grupowy charakteryzuje się tym, że umowa podpisywana jest na kilka numerów naraz, a kwota do zapłaty jest dużo niższa niż w sytuacji, w której dwóch użytkowników zdecydowałoby się na osobne abonamenty. Cena za abonament grupowy jest uzależniona od liczby użytkowników, czyli liczby kart SIM. Zwykle można wziąć od 2 do 5 kart, chociaż wszystko zależy od konkretnej sieci.

Dlaczego warto wybrać abonament rodzinny?

Każdy, komu zależy na oszczędnościach, powinien zdecydować się na abonament grupowy. Warto wiedzieć, że możliwe jest podpisanie umowy na dwa lub więcej numerów, co oznacza, że pary bez dzieci także mogą skorzystać z oferty. Z kolei większe rodziny mają możliwość jeszcze większych oszczędności. Należy zaznaczyć, że abonament rodzinny jest szczególnie korzystny z punktu widzenia rodziców, którzy mogą w łatwy sposób kontrolować telefoniczne wydatki swoich dzieci. Wybierając konkretną ofertę, warto jednak zwrócić uwagę na wszystkie warunki w ofercie operatora. W niektórych sieciach można znaleźć niską kwotę bazową do zapłaty, jednak w skład oferty nie wchodzi transfer danych lub MMS-y. Właśnie dlatego dobrze jest przeczytać wszystko, nawet to, co zostało napisane małym drukiem lub zostało oznaczone gwiazdką. Abonament grupowy jest rozwiązaniem ekonomicznym i oszczędnym, jednak tylko wtedy, jeśli oferta zostanie dobrana do potrzeb użytkowników. Pakiet rodzinny będzie więc doskonałym wyborem dla osób, które posiadają już telefony, a głównie zależy im na nielimitowanych rozmowach i SMS-ach, a także na dostępie do Internetu ze smartfona. Abonament rodzinny ma sporo zalet, a przede wszystkim oznacza niższe rachunki za telefon. Właśnie dlatego osoby, które mają możliwość zapisania się grupowo do operatora, powinny z niej skorzystać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.