Wiadomości z Tych

Ból kręgosłupa w pracy. Porady

  • Dodano: 2020-05-29 13:15

Problemy z kręgosłupem są charakterystyczne dla osób, które wykonują siedzącą pracę. Długotrwałe utrzymywanie jednej pozycji, garbienie się oraz pochylanie do przodu wpływają na pojawienie się napięć mięśniowych oraz pogłębiają istniejące skrzywienia kręgosłupa. Jak sobie poradzić z dolegliwościami bólowymi?

Ergonomiczne miejsce pracy 

Ergonomia stanowiska pracy jest kluczowym czynnikiem, który pomaga ograniczać dolegliwości związane z siedzącym trybem życia. Spędzanie 8 godzin w pracy jest bardzo obciążające, ale poza tym czasem, pracownicy zwykle siedzą również w domu oraz w czasie dojazdów do pracy. Z tego powodu tak ważne jest dbanie o utrzymywanie prawidłowej pozycji w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Znaczenie ma m.in odległość twarzy od monitora (ekran powinien znajdować się na wysokości wzroku), odpowiednia wysokość krzesła, oparcie podpierające głowę i kręgosłup oraz regulowane podłokietniki. 

Akcesoria, które pomogą utrzymać prawidłową pozycję w pracy to m.in podpora pod nadgarstek, która zapobiega przeciążeniom w czasie wykonywania zadań na komputerze oraz poduszka ortopedyczna na krzesło biurowe, pełniąca funkcję profilaktyczną i rehabilitacyjną. 

Poduszka ortopedyczna 

Poduszka ortopedyczna na krzesło biurowe wymusza prawidłową postawę ciała, odciąża kręgosłup lędźwiowy oraz przynosi ulgę w napięciowym bólu kręgosłupa. Jest polecana nie tylko pracownikom biurowym, ale też uczniom, studentom lub osobom, które spędzają dużo czasu przy biurku w warunkach domowych. Poduszką ortopedyczną na krzesło biuro powinny szczególnie zainteresować się cierpiący na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa, takie jak:

  • Dyskopatia 
  • Rwa kulszowa 
  • Skolioza 

Odpowiednio wyprofilowana poduszka ortopedyczna na krzesło biurowe odciąża odcinek szyjny i rozluźnia dolne partie kręgosłupa. Prawidłowa pozycja ciała zapobiega pogłębianiu się wady postawy oraz, co najważniejsze, znacznie ogranicza dolegliwości bólowe związane z pracą siedzącą. 

Podmed - sklep z poduszkami ortopedycznymi 

Podmed to sklep internetowy oferujący poduszki ortopedyczne przeznaczone dla kobiet w ciąży lub osób prowadzących siedzący tryb życia. Produkty znajdujące się w sklepie są certyfikowanymi wyrobami medycznymi, wpływającymi pozytywnie na zdrowie oraz zachowanie prawidłowej postawy ciała.  W ofercie sklepu znajdują się również poduszki ortopedyczne do spania, które utrzymują kręgosłup szyjny w prawidłowej pozycji przez całą noc i pozwalają organizmowi na pełną regenerację oraz odpoczynek. Wśród poduszek ortopedycznych na krzesło biurowe znajdują się wałki lub półwałki, wyposażone w klipsy do zamontowania na optymalnej wysokości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.