Wiadomości z Tych

Zostań Prezydentem Tychów - konkurs dla tyskich uczniów

  • Dodano: 2022-05-13 07:00, aktualizacja: 2022-05-12 23:35

Prezydent Miasta Tychy i Młodzieżowa Rada Miasta zapraszają uczniów klas 4-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie pn. "Moje Tychy".

Nagroda główna to dzień spędzony w Urzędzie Miasta na stanowisku Prezydenta Miasta Tychy.

Konkurs dla tyskich uczniów

Jak to jest zarządzać prawie 120-tysięcznym miastem? Już 1 czerwca przekona się o tym zwycięzca konkursu "Moje Tychy", który tego dnia zasiądzie w fotelu Prezydenta Miasta Tychy. Będzie to również okazja przekonać się, jak młodzi ludzie postrzegają swoje miasto Tychy. 

- Bycie prezydentem miasta to ogromne wyzwanie - wymaga dobrej organizacji i zaangażowania, codziennych spotkań i konieczności podejmowania decyzji w wielu różnych tematach. To także niezwykle ciekawa i fascynująca praca – zachęcam wszystkie dzieci, które chciałyby zobaczyć jak wygląda dzień z życia prezydenta oraz spróbować swoich sił w samorządzie do udziału w konkursie. - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

- Temat konkursu "Moje Tychy" daje szerokie pole do interpretacji. Z niecierpliwością czekamy na prace naszych młodszych koleżanek i kolegów - mówi Mikołaj Figlarski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Konkurs jest skierowany do uczennic i uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta. By wziąć w nim udział, należy przygotować film o tematyce "Moje Tychy". Film może być wykonany dowolną techniką i nie może przekraczać 5 minut. 

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem mailowym: rzecznik@umtychy.pl.

Prace można zgłaszać do 26 maja, a zwycięzcę wybierze jury konkursowe w składzie: Prezydent Miasta, przedstawiciele: Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, Rady Miasta Tychy, Urzędu Miasta Tychy i lokalnych mediów. Nagrodą główną będzie dzień spędzony na stanowisku Prezydenta Miasta Tychy, osoby z wyróżnieniami otrzymają nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje o zasadach konkursowych znajdują się w Regulaminie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również