Wiadomości z Tych

Z Tychów do NHL - spotkanie z Mariuszem Czerkawskim z okazji 50. urodzin

  • Dodano: 2022-05-12 07:00, aktualizacja: 2022-05-11 19:42

Jako sportową rozgrzewkę przed tegoroczną tyską odsłoną Europejskiej Nocy Muzeów, Muzeum Miejskie proponuje rozmowę ze słynnym hokeistą.

Spotkanie z Mariuszem Czerkawskim

Mariusz Czerkawski, wychowanek i zawodnik GKS–u Tychy oraz wieloletni mieszkaniec naszego miasta, 13 kwietnia br. obchodził swoje 50. urodziny. Miesiąc po „Abrahamie”, będzie szansa na spotkanie ze słynnym hokeistą, który jako pierwszy Polak zagrał w NHL – najlepszej lidze świata. To okazja, aby posłuchać wspomnień Mariusza Czerkawskiego z okresu jego gry w NHL, ale także z czasów spędzonych w Tychach. Nie zabraknie rozmów z gośćmi specjalnymi oraz pokazu unikalnych zdjęć i materiałów filmowych.

Mariusz Czerkawski urodził się w 1972 roku w Radomsku, ale w wieku kilku lat przeprowadził się z rodzicami do Tychów. Trenował hokej w młodzieżowych drużynach GKS–u Tychy, a w 1991 roku podpisał kontrakt ze szwedzkim klubem Djurgårdens IF, w barwach którego zdobył Klubowy Puchar Europy. W 1994 roku „Mario” zadebiutował w lidze NHL, w drużynie Boston Bruins. Występował również m.in. w Edmonton Oilers, New York Islanders, Montreal Canadiens i Toronto Maple Leafs. Grał w reprezentacji Polski, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Albertville (1992) i na pięciu turniejach mistrzostw świata. Eksperci hokeja podkreślali jego perfekcyjną technikę jazdy, kontrolę nad prowadzonym krążkiem oraz silny i skuteczny strzał.

  • miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7
  • 13 V 2022, godz. 19.00-21.00
  • gość: Mariusz Czerkawski
  • prowadzi: Piotr Zawadzki
  • zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
  • wstęp wolny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również