Wiadomości z Tych

Zawężenie fragmentu ulicy Mikołowskiej

  • Dodano: 2021-07-06 07:00, aktualizacja: 2021-07-05 21:34

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulicy Mikołowskiej z ulicami Podleską i Obywatelską. Droga w tym rejonie została zawężona.

Skrzyżowanie zostanie poszerzone oraz doprowadzone zostaną do niego chodniki oraz drogi rowerowe

Roboty prowadzone są w ramach wartej 1,8 mln zł inwestycji, dzięki której skrzyżowanie ulic Mikołowskiej, Podleskiej i Obywatelskiej zostanie gruntownie przebudowane. Aktualnie wykonawca zadania - firma Eurovia Polska S.A. - finalizuje roboty związane z przełożeniem sieci. Zamknięta jest także ulica Podleska, na której toczą się prace drogowe związane ze zmianą geometrii. Dziś zamknięcie zostało poszerzone o fragment ul. Mikołowskiej.

W ramach przebudowy skrzyżowanie zostanie poszerzone, doprowadzone zostaną do niego ciągi piesze i rowerowe, pojawią się wyspy kanalizujące ruch, nowa nawierzchnia oraz pełna sygnalizacja świetlna, która finalnie będzie włączona do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Przebudowa skrzyżowania to nie jedyna inwestycja prowadzona w tym rejonie

Równolegle na ul. Mikołowskiej trwać będzie wymiana wodociągów, za co odpowiada Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach. To oznacza, że harmonogramy obu zadań muszą zostać skoordynowane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również