Wiadomości z Tych

Zastępczy przystanek przy budynku sądu

  • Dodano: 2020-10-06 15:45

Rusza remont zatoki autobusowej przy Sądzie Rejonowym w Tychach, czyli na popularnym Hotelowcu. To ważna wiadomość zwłaszcza dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, ponieważ od poniedziałku (12.10) przystanek ten zostanie tymczasowo przeniesiony.

Zatoka autobusowa znajdująca się na ul. Budowlanych przy budynku Sądu Rejonowego  w Tychach przejdzie pilny remont. Prace podyktowane są stanem nawierzchni, która - biorąc pod uwagę nadchodzący sezon zimowy - mogłaby ulec gwałtownej degradacji.

Na czas prowadzenia prac zatoka będzie wyłączona z ruchu. Tym samym od poniedziałku (12-10) uruchomiony zostanie przystanek zastępczy. Zostanie on zlokalizowany w rejonie posesji nr 23 przy ul. Budowlanych – na obecnych miejscach parkingowych.

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienie związane z remontem. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę, a pasażerów komunikacji publicznej o planowanie podróży z uwzględnieniem zmiany lokalizacji przystanku – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Przewidywany czas trwania remontu zatoki to 16 listopada. Termin ten w dużej mierze zależny jest od warunków atmosferycznych.

Wykonawcą zadania została firma „DROKAN-2”, a koszt remontu to niespełna 150 tys. zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również