Wiadomości z Tych

Zainteresowanych zawodem policjanta nie brakowało...

  • Dodano: 2018-12-13 10:15

Blisko 300-stu licealistów uczestniczyło w spotkaniu w ramach kampanii promocyjno- informacyjnej pod nazwą "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem". Do wstąpienia w policyjne szeregi zachęcali tyscy funkcjonariusze oraz przedstawiciel wydziału doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej.

Zainteresowanie zawodem policjanta wzbudziło zaciekawienie blisko 300 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej, gdzie po części teoretycznej, która zawierała tajniki pracy policjanta, młodzież mogła spróbować swoich sił na przygotowanym torze testu sprawności fizycznej.

Warunki przyjęcia oraz proces rekrutacji przedstawił przedstawiciel Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Andrzej Sira. Z kolei st.asp. Marcin Dziedzic z tyskiej komendy omówił środki przymusu bezpośredniego oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Mundurowi odpowiedzieli na lawinę pytań zadanych przez młodzież zainteresowaną służbą w Policji.

Osoby chętne miały możliwość sprawdzić swoich sił na specjalnie przygotowanym torze. Młodzież osiągała dobre wyniki, co pozwoliło przekonać wiele osób, że są w pełni sił by podołać temu etapowi rekrutacji.

Policjanci rozdawali ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące wymagań, które kandydat musi spełniać, a wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie policji śląskiej.

Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i powodzenia w realizacji wstąpienia w szeregi mundurowych!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również