Wiadomości z Tych

Zagraj w zielone z miastem w Muzeum Miejskim w Tychach

  • Dodano: 2022-06-14 07:00, aktualizacja: 2022-06-13 22:15

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza 18 czerwca na warsztaty plastyczne dla każdego. Towarzyszą one wystawie "Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony” i są poprzedzone zwiedzaniem wystawy.

Fotografia to cenne narzędzie w dokumentowaniu wszystkich aspektów powstawania i życia miasta. Mówić nam może także dużo o samym fotografie lub fotografce, stojącymi po drugiej stronie obiektywu. Przestrzenią eksploracji będzie wystawa "Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”,  od której rozpocznie się wspólne zwiedzanie.

Idąc dalej, podczas warsztatów bazujących na archiwalnych zdjęciach Zygmunta Kubskiego, zajmiemy się tematem zieleni miejskiej. Przyjrzymy się zielonym śladom przeszłości, zielonym schronieniom ukrytym w śr ód placów budowy, powstających budynków i rozpiętych nad ziemią żurawi, ale też ziejącej w śr ód surowej budowy pustce. Porozmawiamy o rolach, jakie fotografia przyjmowała w czasach PRL-u. Zastanowimy się, co te dawne fotografie mówią nam dziś. Poruszymy temat zielonych osad, które miasto zastało na swojej drodze, a które często wiązały się bezpośrednio z ludzkimi losami. Za pomocą różnych technik postaramy się tę tętniącą życiem zieleń wyłonić z monochromatycznych zdjęć. A tam, gdzie jej nie ma, będziemy ją stwarzać i wchodzić w dialog z tym, co w kadrze. - czytamy na stronie UM.

więcej o wystawie czasowej „Barbara Kubska – Zygmunt Kubski. Czas nieutracony”.

  • miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
  • godzina: 11.00 - 13.00
  • prowadzi: Anna Kura
  • zapisy: +48 887 450 212 (także SMSem), a.kura@muzeum.tychy.pl
  • wstęp wolny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również